Izstādes apmeklētāju balsojumā uzvarējusi Laimoņa Zaķa gladiola „Supernova”

25.08.2023.
Laimoņa Zaķa gladiola „Supernova”

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā ir aizvadīta izstāde „Gladiolas 2023”, un apmeklētāju balsojumā par izstādes skaistāko gladiolu atzīta Laimoņa Zaķa Supernova (53 balsis).

Laimonis Zaķis ir gladiolu selekcionārs un Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības prezidents. Augstu novērtējumu apmeklētāju balsojumā ieguva arī Laimoņa Zaķa Tīrā debess (31 balss), Baltā feja (21 balss), Trešā acs (18 balsis) un Rudens ogle (17 balsis), kā arī Visvalža Viņķeļa Šūpuļdziesma (13 balsis) un Jura Bāzes Staburadze (12 balsis).

Vasaras noslēgumā visvairāk gaidītā ziedu izstāde „Gladiolas 2023” Latvijas Nacionālajā dabas muzejā šovasar atgriezās pēc trīs gadu pārtraukuma. No 23. līdz 25. augustam Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji piedāvāja apmeklētāju vērtējumam 140 gladiolu šķirnes un to hibrīdus visdažādākajās krāsās. Izstāde tika veidota sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Nākamā ziedu izstāde „Dālijas 2023” plānota no 7. līdz 10. septembrim.