Izstāde „Gladiolas 2023”

23.08.2023. - 25.08.2023.
Norises vieta
Izstāžu zāle 2. stāvā

Pēc trīs gadu pārtraukuma Latvijas Nacionālajā dabas muzejā atgriežas vasaras noslēgumā visvairāk gaidītā ziedu izstāde „Gladiolas 2023”. No 23. līdz 25. augustam Latvijas gladiolu selekcionāri un audzētāji piedāvās apmeklētāju vērtējumam apmēram 100 gladiolu šķirnes un to hibrīdus visdažādākajās krāsās. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Gladiolas labi aug dažāda sastāva augsnēs un spēj izturēt gan pārmērīgu sausumu, gan paaugstinātu mitrumu. Ziediem ir ļoti plašs pielietojums, tos izmanto gan pušķu, gan kompozīciju veidošanā. Regulāri noņemot vecos ziedus, gladiolas savu krāšņumu saglabā ļoti ilgi, tām izplaukst visi pumpuri līdz pat vārpas galam.

Latvijā gladiolu selekcionāru skaits ir neliels un pēdējā laikā paliek arvien mazāks, tomēr jaunas šķirnes tiek radītas katru gadu. Pasaules līmenī ir liela interese par Latvijā selekcionētajām šķirnēm, pēc tām ir liels pieprasījums. Tajā pašā laikā katras jaunas šķirnes izveidošana kopumā kļūst arvien sarežģītāka, jo kritēriji ir arvien stingrāki, bet līdz ar to jaunradītās šķirnes - arvien greznākas un izturīgākas.

Krāšņākās gladiolas no saviem dārziem izstādei būs sagādājuši Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības audzētāji – Laimonis Zaķis, Juris Bāze, Ilga Viņķele, Aija Stūrīte un citi. Izstādes laikā audzētāji un selekcionāri visiem interesentiem sniegs konsultācijas par dažādām gladiolu šķirnēm, to selekciju un audzēšanu.

Izstādes atklāšana notiks 23. augustā plkst. 12.00
Latvijas Nacionālā dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darbalaiks:
T. (23.08.) 12.00–17.00
C. (24.08.) 10.00–19.00
P. (25.08.) 10.00–17.00

Biļešu cenas:
Pieaugušie – 3,00 €
Pensionāri, studenti – 2,50 €*
Skolēni – 1,70 €*
*uzrādot apliecību

Biļetes izstādes apmeklējumam var iegādāties arī lietotnē Mobilly.

• Biļešu cenas ir tādas pašas, kā pērkot muzeja kasē.
  • Pērkot biļeti Mobilly, jāpievieno arī bezmaksas apmeklējums, piemēram, pirmsskolas vecuma bērniem.
  • Biļetes kvadrātkodu lūdzam uzrādīt muzeja administratoram kases zonā.

Ieeja izstādē bez maksas:

• pirmsskolas vecuma bērniem;
  • internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņiem, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem, bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem un tos pavadošajām personām (uzrādot statusu apliecinošu dokumentu);
  • plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas ataino norises muzejā (uzrādot preses karti);
  • citu muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību vai Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedra karti);
  • politiski represētajām personām(uzrādot apliecību), tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem;
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar 1.un 2.grupas invaliditāti (uzrādot apliecību) un personām, kas pavada personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personas ar 1.grupas invaliditāti;
  • personām ar ielūgumiem;
  • personām, kurām izsniegtas atbilstošas Latvijas Nacionālā dabas muzeja ieejas kartes.

Ieeja izstādē ar atlaidi: Jāņa Rozes grāmatnīcas Pircēja kartes īpašniekam – 15% atlaide

Informācija par Latvijas Nacionālā dabas muzeja rīkoto pasākumu un izstāžu fotografēšanu un/vai filmēšanu, fotogrāfiju un video uzglabāšanu un publicēšanu šeit.

Pievienotie faili