Jūs atrodatiesEkspozīcijas / Latvijas zīdītāji

Latvijas zīdītāji


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend

 Latvijas zīdītāju ekspozīcijā ir apskatāmas gandrīz visas Latvijas zīdītājdzīvnieku sugas. Daudzas no tām iekļautas Latvijas un Eiropas aizsargājamo sugu sarakstos.

Bagātīgi ekspozīcijā pārstāvēta grauzēju kārta ar peļu, susuru, kāmju, lidvāveru, vāveru un bebru dzimtu. Pie tās pieder arī Latvijas lielākais grauzējs – bebrs. Ekspozīcijā ir aplūkojamas arī citu Latvijā satopamo sīko zīdītāju kārtu pārstāvji – kukaiņēdāji (ezis, kurmis un ciršļi), sikspārņi (trīs no sešpadsmit Latvijā konstatētajām sugām).

Plēsēju kārtu ekspozīcijā pārstāv suņu, kaķu, sermuļu un lāču dzimta. Suņu dzimtai pieder vilks, lapsa un jenotsuns. Vilks un lapsa ir tipiski Latvijas mežu iemītnieki, bet jenotsuns aklimatizēts kā kažokzvērs. Kaķu un lāču dzimta Latvijā savvaļā pārstāvēta katra ar vienu sugu – lūsi un lāci. Toties sermuļu dzimta pārstāvēta bagātīgi: Eiropas un Amerikas ūdele, akmeņu un meža cauna, sesks, zebiekste, sermulis, ūdrs un āpsis. Latvijā Eiropas ūdeli no tās dabīgajām dzīves vietām izspiedusi lielākā un agresīvākā, no kažokzvēru audzētavām izbēgusī Amerikas ūdele.

Ekspozīcijā var iepazīties ar visiem Latvijā sastopamajiem pārnadžu dzimtas pārstāvjiem – alni, briedi, stirnu un mežacūku.

Ekspozīcijā apskatāmas abas Latvijā sastopamās zaķu sugas – baltais zaķis un pelēkais zaķis.

 

 

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta