Jūs atrodatiesTrauslā glodene Anguis fragilis L.

Trauslā glodene Anguis fragilis L.

Trauslā glodene Anguis fragilis

Trauslā glodene Anguis fragilis L.

Kārta: Zvīņrāpuļi (Squamata)
Dzimta: Glodenes (Anguidae)

Glodene ir bezkāju ķirzaka ar pelēku vai sarkanbrūnu līdz 50 cm garu čūskveidīgu ķermeni. Parasti mīt uz celmiem, saknēm bagātā zemsedzē, mežmalās un izcirtumos. Barojas ar sliekām, kailgliemežiem un citiem bezmugurkaulniekiem. Tautā glodeni sauc arī par kaparčūsku un gludeno čūsku. Jāatzīmē, ka glodene tomēr ir ķirzaka un ir aplami to saukt par gludeno čūsku. No čūskas glodeni var viegli atpazīt pēc vairākām pazīmēm, piemēram, glodenei galva ir neliela un tikpat plata cik viduklis, tai ir kustīgi plakstiņi un uz vēdera ir ragvielas zvīņas.

Vai zini, ka glodene nav indīga. Ja tomēr gadās, ka glodene ir iekodusi, koduma vietā būs neliels apsārtums, kurš ātri vien pazudīs.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā augusta jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Teksts: I. Seņavska
Foto: LDM arhīvs, I. Seņavska