Jūs atrodatiesJautājumi par „Viens gads muzeja krājumā” oktobrī

Jautājumi par „Viens gads muzeja krājumā” oktobrī

Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti
krajuma_rekl.jpg

Oktobris – dzīvnieku mēnesis

Zooloģiskais krājums ietver zīdītājdzīvnieku kolekcijas, kuru priekšmeti galvenokārt saglabājušies no Rīgas Dabaspētnieku biedrības un Skolu muzeja laikiem. Kolekcijās ir Latvijas un nedaudz arī pasaules zīdītājdzīvnieku izbāžņi, ādas un osteoloģiskais (kauli) materiāls.

Kolekcijas tiek papildinātas ar dzīvniekiem, kuri gājuši bojā negadījumos uz autoceļiem, likumīgi nomedīti, kā arī saņemti no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza. Īpaši aizsargājamie dzīvnieki muzejā nonāk saskaņā ar Sugu un biotopu aizsardzības likuma noteikumiem.

Kā interesantākos kolekciju priekšmetus var minēt Indijas dzeloņcūku, kuras pagatavošana ir ļoti grūta, kā arī leopards, kurš 1958. gadā bija izbēdzis no Baltkrievijas zoodārza un 1960. gadā Limbažu apkaimē tika nošauts, jo uzskatīts par lielu lūsi.

Atbildot uz Viens gads muzeja krājumā oktobra mēneša jautājumiem, laimē īpašu balvu – iespēju doties ekskursijā pa muzeja krājuma glabātavām, kuras ikdienā muzeja apmeklētājiem nav pieejamas apskatei. Lasi par oktobra mēneša krājuma objektiem katru dienu, un atbildes uz konkursa jautājumiem atrast būs viegli! Atbildes sūti uz e-pastu: info@ldm.gov.lv līdz 2012. gada 5. novembrim.

Oktobra mēneša jautājumi:

1.Kurš ir mazākais briežu dzimtas pārstāvis Latvijā?

2.Kā sauc vienīgo savvaļas kaķi Latvijā?

3.Kurš zīdītājdzīvnieks ir ievests Latvijā 1948.gadā un kādiem nolūkiem?

4.Kā veidojas bebra priekšzobu oranžā krāsa?

5.Kādi mazā pandas radinieki dzīvo Latvijā?

Katru dienu atklāj vienu dabas noslēpumu, un tā visa gada garumā – pavisam 366 jaunus faktus! Ja nepaspēji iepazīt iepriekšējā mēneša krājuma objektus – nekas nav zaudēts – apmeklē Viens gads muzeja krājumā kalendāra arhīvu!

Citi raksti par krājumu