Jūs atrodatiesJautājumi par „Viens gads muzeja krājumā” maijā

Jautājumi par „Viens gads muzeja krājumā” maijā

Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti
krajuma_rekl.jpg

Maijs muzejā ir botānikas mēnesis, tāpēc aicinām ikvienu mājas lapas apmeklētāju vairāk uzzināt tieši par šo tēmu.
Atbildot uz Viens gads muzeja krājumā maija mēneša jautājumiem, laimē īpašu balvu – iespēju doties ekskursijā pa muzeja krājuma glabātavām, kuras ikdienā muzeja apmeklētājiem nav pieejamas apskatei. Lasi par maija mēneša krājuma objektiem katru dienu, un atbildes uz konkursa jautājumiem atrast būs viegli! Atbildes sūti uz e-pastu: info@ldm.gov.lv līdz 2012. gada 5. jūnijam.
Maija mēneša jautājumi:
1. Kuru Latvijas savvaļas floras augu dažkārt mēdz saukt par meža ceriņu?
2. Pavasarī ar dzelteniem ziediem zied ļoti populārs ārstniecības augs ar latīnisko nosaukumu Primula veris. Tam latviskais nosaukums saistīts ar vārdu “gailis”. Nosauc to! Bet uzmanies, jo ļoti bieži to sauc arī aplami, pie tam tā, ka arī šis nosaukums satur “ gaiļa” vārdu. Atšķirības starp šiem augiem ir milzīgas gan izskatā, gan pielietojumā: pavasarī ziedošo augu var lietot pat pārtikā, taču vasarā ziedošais (tam ir zili ziedi stāvā ķekarā) ir ļoti indīgs!!!
3. Latvijas Botāniķu biedrība katru gadu izvirza vienu augu sugu kā “Gada augu”. Kurš augs šogad ir šajā godā?
4. Latvijas pļavas maija mēnesī klāj sulīgi zaļš dažādu graudzāļu zelmenis. Dažas, tai skaitā parastā lapsaste (Alopecurus pretensis) un pļavas timotiņš (Phleum pratense), jau izveidojušas ziedkopas un pat uzziedējušas. Nosauc pazīmi, kā šīs divas sugas visvieglāk atšķirt pēc ziedkopām?
5. Maija beigās uzzied pirmās Latvijas savvaļas orhideju sugas, piemēram, vīru dzegužpuķe (Orchis mascula). Tā ir reta un aizsargājama suga. Bet kā ir ar citām orhideju sugām? Vai tās arī ir aizsargājamas? Varbūt visas Latvijas brīvdabas orhidejas ir aizsargājamas?
Katru dienu atklāj vienu dabas noslēpumu, un tā visa gada garumā – pavisam 366 jaunus faktus! Ja nepaspēji iepazīt iepriekšējā mēneša krājuma objektus – nekas nav zaudēts – apmeklē Viens gads muzeja krājumā kalendāra arhīvu!

Citi raksti par krājumu