Jūs atrodatiesJūras zīriņa Sterna paradisaea olas

Jūras zīriņa Sterna paradisaea olas

Jūras zīriņa Sterna paradisaea olas

Kārta: tārtiņveidīgie putni (Charadriiformes)
Dzimta: zīriņi (Sternidae)

Sastopams jūras piekrastē un jūrā. Caurceļotājs* un samērā rets ligzdotājs. Dabā var sajaukt ar upes zīriņu, kuram knābja gals ir melns. Ligzda ir bedrīte smiltīs. Dējumā parasti 2 olas. Dēj olas ar 1 – 3 dienu intervālu. Olu krāsa ir līdzīga apkārtējai videi, un tās ir grūti pamanāmas. Perē 17 – 24 dienas. 2 – 3 dienas pēc izšķilšanās mazuļi spēj skriet un slēpties. Lidotspēju iegūst pēc 21 – 24 dienām.

Vai zini, ka jūras zīriņš pārziemo vistālāk no Latvijas – tas aizlido uz Antarktīdas piekrasti.

* Caurceļotāji – putni, kas Latvijas teritorijā neligzdo un neziemo, bet sastopami migrāciju laikā.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā aprīļa jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Teksts: D. Boiko, R. Sukovska
Foto: LDM arhīvs