Jūs atrodatiesEiropas kokvarde Hyla arborea

Eiropas kokvarde Hyla arborea


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend
Eiropas kokvarde Hyla arborea

Eiropas kokvarde Hyla arborea L.

Kārta: Bezastainie abinieki (Anura)
Dzimta: Kokvardes (Hylidae)

Ķermeņa garums ir 3,5 – 5 cm. Āda gluda. No pārējiem abiniekiem atšķiras ar to, ka dzīvnieka mugura ir koši zaļā krāsā. Pirkstu galos ir piesūcekņi, ar kuru palīdzību spēj pārvietoties pa zariem un lapām. Barojas ar lidojošiem kukaiņiem, kāpuriem, skudrām un vabolēm.

Pastāv uzskats, ka Latvijā kokvarde ir bijusi reta jau kopš 1777. gada, tomēr ticamas ziņas par sugas sastapšanu ir arī 19. un 20. gs. pirmajā pusē. Iespējams, ka populācijas skaita samazināšanos sekmēja intensīva lauksaimniecības zemju ierīkošana un bebru pilnīga iznīcināšana 19. gs., kuri ar savu darbību nodrošināja kokvaržu nārstam un dzīvei piemērotu vidi – seklus un lekna augāja ieskautus dīķus.

Kokvarde ir aizsargājama suga, tā iekļauta Ministru kabineta noteikumu Nr.396 „Noteikumi par īpaši aizsargājamo sugu un ierobežoti izmantojamo īpaši aizsargājamo sugu sarakstu” 1. pielikumā – īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.

 

Vai zini, ka 1988. gada 6. jūlijā tagadējā Blažģa ezera dabas lieguma teritorijā Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Ekoloģijas laboratorija savvaļā izlaida pirmo nebrīvē izaudzēto Eiropas kokvaržu mazuļu grupu (531 īpatņi), kuras populācija šobrīd ir nostabilizējusies un sākusi paplašināt savu izplatības teritoriju.

 

 

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā augusta jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

 

Teksts: I. Seņavska
Foto: LDM arhīvs, I. Seņavska

 

 

©2012 Latvijas Dabas muzejs
Informatīvā materiāla, fotogrāfiju un rekonstrukciju pavairošana, pārpublicēšana vai citēšana komerciālos nolūkos bez autora piekrišanas ir aizliegta.

 

Krājuma priekšmeta (OBJEKTA) diena : 
01.08.2012

Citi raksti par krājumu

Seko mums:

Kalendārs

«  
  »
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta