Jūs atrodatiesDecembris – muzeja kolekciju „pērles”

Decembris – muzeja kolekciju „pērles”

Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti

Katru dienu visa gada garumā, apmeklējot muzeja mājaslapu, varējāt iepazīties ar nelielu daļu no daudzveidīgā muzeja krājuma. Jums bija iespēja uzzināt interesantus faktus par priekšmetiem no zooloģiskajām, botāniskajām, ģeoloģiskajām, paleontoloģiskajām, entomoloģiskajām un antropoloģiskajām kolekcijām.

Ņemot vērā, ka muzeja pirmsākumi meklējami 1845. gadā, kad tika dibināta Rīgas Dabaspētnieku biedrība, tam ir liela un bagāta attīstības vēsture, kuras laikā muzeja kolekcijas papildinātas ar vēsturiski un zinātniski ļoti nozīmīgiem, unikāliem, dabā izzudušiem, reti sastopamiem vai aizsargājamiem objektiem. Krājumā ir daudz šādas „kolekciju pērles”, piemēram, Latvijas mieturalģu herbārijs, ģeologa Vitālija Sorokina kolekcijas, devona fosilie mugurkaulnieki, Palearktikas tauriņi utt.

Decembrī Jums būs iespēja aplūkot tikai nelielu daļu no šīs unikālās muzeja krājuma daļas.

Citi raksti par krājumu