Jūs atrodatiesBaltā pūce Bubo scandiacus

Baltā pūce Bubo scandiacus

Baltā pūce Bubo scandiacus

Kārta: pūčveidīgie putni (Strigiformes)
Dzimta: pūces (Strigidae)

Baltā pūce Latvijā ir reta ieceļotāja*, kas reizēm atlido rudenī un ziemā no ziemeļu reģioniem. Pēdējo reizi Latvijā manīta 2000. gadā. Ligzdo Skandināvijas ziemeļos, Novaja Zemļa salās, Krievijas tundrā, Aļaskā, Kanādas ziemeļos un Grenlandē.

Tā ir lielākā tundras pūce. Svars var sasniegt līdz 3 kg. Mātītes ir lielākas par tēviņiem. Ligzdu taisa uz zemes, tā ir vienkārša bedrīte, kas izklāta ar zāli un dūnām. Ja apstākļi nemainās, ik gadu ligzdo apmērām vienā vietā. Dažiem putniem pāri ir stabili un turas kopā vairākus gadus, bet citiem īpatņiem katru gadu pāri veidojas no jauna.

Vai zini, ka baltās pūces pamatbarība ir lemingi. Gada laikā viena baltā pūce apēd ap 1600 lemingu!

* Retie ieceļotāji ir putni, kas nedaudz novirzījušies no saviem migrāciju ceļiem, ielido pieguļošajās zemēs.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā aprīļa jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Teksts: D. Boiko, R. Sukovska
Foto: LDM arhīvs