Jūs atrodatiesMuzejā notiks konkursa "Cielavas gudrības" spēle "Kukaiņi"

Muzejā notiks konkursa "Cielavas gudrības" spēle "Kukaiņi"

Notikuma datums:
O, 01/12/2015 (Visu dienu) - S, 05/12/2015 (Visu dienu)
p1100607m.jpg

Konkursa „Cielavas gudrības” žūrija ir apkopojusi jaunās sezonas pirmās atlases spēles pieteikumus un ir gatava paziņot pirmās spēles muzejā dalībniekus! Mēs, konkursa rīkotājas, bijām patīkami pārsteigtas, ka kukaiņu tēma spēja ieinteresēt tik daudzus, jo šoreiz saņēmām 185 anketas no visām Latvijas malām – Babītes, Bauskas, Bārtas, Bērzpils, Biržiem, Ciblas, Daudzeses, Dricāniem, Engures, Gulbenes, Iecavas, Inešiem, Jaunlaicenes, Jelgavas, Jēkabpils, Jersikas, Kandavas, Krimuldas, Krotes, Liezēres, Lizuma, Lubānas, Mārupes, Mežotnes, Murmastienes, Ozolniekiem, Pelēčiem, Pļaviņām, Pūres, Rankas, Rēzeknes, Rīgas, Rugājiem, Saulkrastiem, Skaistkalnes, Straupes, Trikātas, Tukuma, Varakļāniem un Zilupes. Prieks par tiem, kas bija centušies, aizpildot anketu un cītīgi meklējot atbildes uz jautājumiem. Pavisam tuvu desmit visvairāk punktus ieguvušajiem bija vairāki dalībnieki no Bērzpils, Rugājiem, Rēzeknes, Pelēčiem, Ciblas, Pļaviņām, Skaistkalnes, Iecavas, Straupes, Varakļāniem un Jersikas. Nākamreiz jums paveiksies! Tiem, kuri šoreiz netika uz spēli muzejā, mēs iesakām nepadoties un piedalīties atkal – otrajā un trešajā atlases kārtā.

Daži žūrijas dalībnieku komentāri. Renāte Ozoliņa: „Bija liels prieks par radošo pieeju, atbildot uz diviem pēdējiem jautājumiem. Piemēram, bija jauki lasīt, ka „no bitēm mēs iegūstam dzēlienus””. Una Bērziņa: „Visvairāk kļūdu laikam bija jautājumā par astoņzobu mizgrauža zobiem. Zobi tam gan ir, taču nevis mutē, bet pavisam otrā ķermeņa galā – pakaļspārnu galos.” Savukārt man, Diānai Meierei, gribas pateikt par to, ka jautājumā par kukaiņiem – ziedu apputeksnētājiem bija kāds „āķis” – proti, puķuzirnis ir pašapputes augs, un kukaiņi tam nav nepieciešami. Tomēr par pareizām ieskaitījām abas atbildes.

Visbeidzot, ilgi gaidītais rezultāts. Uz spēli Dabas muzejā, kas notiks 2015.g. 5. decembrī plkst. 12.00 tiek aicināti: Laura Kukle un Elīna Bogdanova no Kalupes, Meldra Pērkone, Endija Garā un Līva Garbacka no Rugājiem, Zane Apele un Jūlija Rezcova no Zilupes, Elīza Markovska no Skaistkalnes, Elizabete Kalniņa no Lubāna, Miks-Rieksts Hofmanis no Engures un Matīss Čakšs no Bauskas. Gaidīsim muzejā!

Spēle notiks arī mūsu sadarbības skolās Bukaišos, Galgauskā, Vecpiebalgā, Vijciemā un Žīguros. Lai veicas dalībniekiem!

Šo spēles kārtu atbalsta Latvijas Valsts meži, lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" un SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta". Paldies!