Jūs atrodatiesKonkursa „Cielavas gudrības" 12.sezonas finālspēles rezultāti

Konkursa „Cielavas gudrības" 12.sezonas finālspēles rezultāti

Foto - LDM arhīvs
Otrdien, 4. jūnijā, dabas izglītības centrā Vecupītes" norisinājās konkursa „Cielavas gudrības” 12. sezonas finālspēle.
Šajā sezonā neklātienes konkursā piedalījās 70 komandas no 27 skolām. Līdz finālam nonāca 10 labākās, kuras sacentās 2 klātienes kārtās par uzvaru. Starp finālistiem, bija komandas no Aglonas vidusskolas, Rugāju novada vidusskolas, Rūjienas vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Viduču pamatskolas, Viļakas pamatskolas un Žīguru pamatskolas.
Fināla uzdevumos komandas varēja pārbaudīt zināšanas par Baltijas dabu, kā arī atsvaidzināt zināšanas no iepriekš pildīto neklātienes anketu uzdevumiem. Visas komandas aizpildīja anketu un tad devās pastaigu takā, kuras garumā bija izvietoti dažādi uzdevumi, piemēram, Latvijā sastopamo pārnadžu ragu atpazīšana, ķērpju un sūnu šķirošana un putnu balsu atpazīšana. Trases garumā dalībniekiem bija arī jāatpazīst meli no faktiem par dažādiem dzīvniekiem.
Apkopojot rezultātus pēc abām klātienes kārtām esam noskaidrojuši sezonas laureātus. Trešajā vietā ierindojās komanda Aglonas pipari” no Aglonas vidusskolas ar iegūtiem 131 punktiem. Godpilno otro vietu ieguva komanda Smart heads” no Rūjienas vidusskolas ar iegūtiem 134 punktiem. Par 12. sezonas uzvarētājiem kļuva komanda „Baltijas viducīši” no Viduču pamatskolas iegūstot 140 punktus no 180 maksimāli iespējamajiem. Apsveicam!
Konkursā dalībnieki saņēma vērtīgas balvas gan no Latvijas Dabas muzeja, gan  atbalstītājiem – A/S „Latvijas Valsts meži” un SIA „Zaļā josta”. Paldies SIA „Kunturi” par gardajām pusdienu veltēm, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldei par uzņemšanu dabas izglītības centrā „Vecupītes". Liels paldies par sniegto atbalstu!
Un, protams, paldies arī visiem dalībniekiem, viņu skolotājiem un ģimenēm!
Uz tikšanos nākamajā - 13. “Cielavas gudrības” sezonā!

Pievienotais fails: