Muzeja darba laiks svētku dienās

ldm_arhivs.jpg

4. maijā    muzejs slēgts

7. maijā    11.00 - 16.00

8. maijā    muzejs slēgts

14. maijā  11.00 - 16.00

15. maijā  muzejs slēgts

Priecīgus svētkus!

Noskaidroti fotokonkursa „Mans putns 2016” laureāti

Foto_A.Krusts

Piektdien, 22. aprīlī, Latvijas Dabas muzejā foto izstādes atklāšanas pasākumā paziņojām ikgadējā konkursa „Mans putns 2016” laureātus.

Fotoizstādes „Mans putns 2016” atklāšana

Notikuma datums: 
P, 22/04/2016 - 15:00 - Sv, 08/05/2016 - 17:00
ldm_arhivs.jpg

Piektdien, 22. aprīlī, plkst. 15.00 Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē ar fotokonkursa laureātu godināšanu tiks atklāta fotoizstāde „Mans putns 2016”.

Anketa apmeklētājiem

Notikuma datums: 
T, 02/03/2016 (Visu dienu) - Sv, 01/05/2016 (Visu dienu)
Publicitātes foto

 Lūdzam Jums sniegt novērtējumu par mūsu muzeja darbu, vizuālo tēlu un cenām, kā arī priekšlikumus turpmākiem abpusējiem ieguvumiem sadarbības attīstīšanai, lai uzturētu draudzīgu vidi muzejā un turpinātu sadarbību ar mūsu apmeklētājiem.
Anketas aizpildīšana prasīs ne vairāk kā 15 minūtes Jūsu laika.

Āpša stāsti

apsis._foto_-_v.skuja__0.jpg

Āpša gadā aicinām ikvienu, kas saticis, sajutis, sasmaržojis vai dzirdējis par āpsi darbībā, dalīties ar mums, atsūtot savu stāstu vai fotogrāfiju uz e-pasta adresi polina.skinke@ldm.gov.lv vai K.Barona iela 4, Rīga, LV-1050.

***

Jauns cikls Dabas akadēmija

Publicitātes foto

Ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Dabas muzejā uzsākts jauns koncertsarunu cikls Dabas akadēmija – starpdisciplinārs projekts, kurā iespēja izzināt dabas procesus, diskutēt par aktuālām dabaszinātņu tēmām un baudīt skaistu mūziku profesionālā izpildījumā. Tā irīpaša iespēja satikties divām pasaulēm ekskluzīvā vietā – Dabas muzeja ekspozīcijās.

Pievienotais fails: 

Fotoizstāde „Latvijas skaistākie ozoli” Dabas muzejā

andris_vetra_ozolu_rits.jpg

No 2016. gada 30. marta Latvijas Dabas muzejā būs redzama informāciju tehnoloģiju grupas „Ozols Grupa” iniciētā fotokonkursa „Latvijas skaistākie ozoli” izstāde.

Fotokonkursa „Mans putns” darbu iesūtīšana ir noslēgusies

ldm_publicitates_foto.jpg

Informējam, ka Latvijas Dabas muzeja rīkotā fotokonkursa „Mans putns” darbu iesūtīšana ir noslēgusies. Konkurss „Mans putns” jau 15 gadus pēc kārtas kopā pulcē fotogrāfus – amatierus un putnu mīļotājus.

Sērijā Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti izdota otrā pastmarka - Aberatīvie putni

Notikuma datums: 
P, 19/02/2016 - 11:00 - 12:00
Publicitātes foto

2016. gada 19. februārī Latvijas Dabas muzeja telpās noticis svinīgs otrās Latvijas Dabas muzeja jubilejas sērijas pastmarkas prezentācijas pasākums. Tajā attēloti unikāli muzeja krājuma eksponāti – aberatīvi rubeņa Tetrao tetrix eksemplāri.

Noslēdzies Latvijas vides aizsardzības fonda projekts

Foto - LDM arhīvs

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Latvijas Dabas muzeja kā nacionālas nozīmes vides izglītības centra darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros Jubilejas gadā Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas muzeja atbalsta biedrību īstenojis vairākus sabiedrības vides apziņas veicināšanai nozīmīgus pasākumus.

Pievienotais fails: 

Gada dzīvnieks 2016 - āpsis

Āpsis. Foto - V.Skuja

Par 2016. gada dzīvnieku izvēlēts āpsis (Meles meles), kas ir viens no lielākajiem plēsēju kārtas sermuļu dzimtas dzīvniekiem Latvijā. Dabas muzejā atklāts gada dzīvnieka informācijas stends un pirmais āpsim veltītais pasākums – ģimenes diena – notiks jau 30. janvārī.

Jubilejas gadā papildinātas ekspozīcijas

Foto - LDM arhīvs

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Latvijas Dabas muzeja kā nacionālas nozīmes vides izglītības centra darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros Jubilejas gadā Dabas muzeja ekspozīcijās tapuši vairāki jaunumi.

Pievienotais fails: 

Aicinām apmeklēt ekspozīciju „Latvijas ģeoloģija”

ldm_foto.jpg

Muzeja jaunajā ekspozīcijā „Latvijas ģeoloģija” apmeklētājiem tiek sniegta iespēja doties pa ģeoloģiskās izziņas „taku” un meklēt līdz pat simtiem miljoniem gadu senas liecības par notikumiem Zemes vēsturē.

Dabas muzeja dāvanu karte

Dabas muzeja dāvanu kartes. Foto - LDM arhīvs

Tuvojoties svētkiem, Latvijas Dabas muzejs sarūpējis ideju dāvanai - muzeja dāvanu karti, kas būs jauks pārsteigums gan mammai, gan omītei, gan lielajam brālim un mazajai māsiņai. To iegādājoties, kartē tiks norādīts saņēmēja vārds, uzvārds. Dāvanu kartes īpašnieks vienu gadu bez maksas varēs apmeklēt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un muzejā notiekošās izstādes.

Jubilejas gadā jauni izdevumi

Foto - grāmatas vāks

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Latvijas Dabas muzeja kā nacionālas nozīmes vides izglītības centra darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros Jubilejas gadā Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas muzeja atbalsta biedrību izlaidis divus jaunus izdevumus.

Pievienotais fails: 

Gada dzīvnieks 2016 āpsis Meles meles

Āpsis. Foto - V.Skuja

Āpsis jeb Eiropas āpsis Meles meles

Dzimta: sermuļi Mustelidae

Kārta: plēsēji Carnivora

Klase: zīdītāji Mammalia

Tips: hordaiņi Chordata

Ārējās pazīmes

Nodarbības ģimenēm „Kā izprast likumsakarības dabā”

Nodarbības ģimenēm Dabas izziņas istabā

Mūsu planēta Zeme vienmēr ir „ceļā”. Zemes nepārtrauktā kustība nosaka to, ka vienā un tajā pašā laikā dažādas zemeslodes vietas saņem atšķirīgu Saules siltuma un enerģijas daudzumu. Veidojas atšķirīgi dabas apstākļi, kuros mājo fantastiska dzīvības formu daudzveidība.

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

  • Eiropas āpsis. Foto - V.Skuja
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta