Aicinām piedalīties 15. fotokonkursā ”Mans putns”

Notikuma datums: 
O, 09/02/2016 (Visu dienu) - C, 24/03/2016 (Visu dienu)
edgars_smislovs_mizlozna.jpg

Dabas muzejs izsludina pieteikšanos fotokonkursam “Mans putns”. Fotokonkursam šis ir jubilejas gads, jo fotogrāfus – amatierus un putnu mīļotājus tas pulcē jau piecpadsmito reizi.  Arī šogad aicinām iesniegt fotogrāfijas, kurās attēloti gan Latvijas, gan svešzemju putni savvaļā un nebrīvē.

Aicinām uz radošo darbnīcu „Kas ir mitrāji?”

Notikuma datums: 
S, 13/02/2016 - 12:00 - 15:00
Zīmējums - A. Kalniņa

Latvijas Dabas muzejs aicina bērnus un jauniešus uz radošo darbnīcu sestdien, 13. februārī, lai kopīgi uzzinātu, kas tad īsti ir mitrāji un kas tajos dzīvo.

Aicina uz Pasaules Mitrāju dienai veltītu ekspertu semināru

Notikuma datums: 
P, 12/02/2016 - 10:00 - 14:00
purvs1.jpg

Atzīmējot Pasaules Mitrāju dienu, piektdien, 2016.gada 12.feburārī Latvijas Dabas muzeja telpās notiks seminārs vides un dabas ekspertiem, kā arī citiem interesentiem “Mitrāji šodien…”

Dabas muzejā vēl nebijusi izstāde „Skat - logā skelets!”

Notikuma datums: 
T, 02/12/2015 (Visu dienu) - Sv, 13/03/2016 (Visu dienu)
Publicitātes foto

No 2015. gada 2. decembra  līdz 2016. gada 13. martam Latvijas Dabas muzejā skatāma nebijusi izstāde „Skat - logā skelets!”.

Āpša stāsti

apsis._foto_-_v.skuja__0.jpg

Āpša gadā aicinām ikvienu, kas saticis, sajutis, sasmaržojis vai dzirdējis par āpsi darbībā, dalīties ar mums, atsūtot savu stāstu vai fotogrāfiju uz e-pasta adresi polina.skinke@ldm.gov.lv vai K.Barona iela 4, Rīga, LV-1050.

***

Jauns cikls Dabas akadēmija

Publicitātes foto

Ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas Dabas muzejā uzsākts jauns koncertsarunu cikls Dabas akadēmija – starpdisciplinārs projekts, kurā iespēja izzināt dabas procesus, diskutēt par aktuālām dabaszinātņu tēmām un baudīt skaistu mūziku profesionālā izpildījumā. Tā irīpaša iespēja satikties divām pasaulēm ekskluzīvā vietā – Dabas muzeja ekspozīcijās.

Pievienotais fails: 

Gada dzīvnieks 2016 - āpsis

Āpsis. Foto - V.Skuja

Par 2016. gada dzīvnieku izvēlēts āpsis (Meles meles), kas ir viens no lielākajiem plēsēju kārtas sermuļu dzimtas dzīvniekiem Latvijā. Dabas muzejā atklāts gada dzīvnieka informācijas stends un pirmais āpsim veltītais pasākums – ģimenes diena – notiks jau 30. janvārī.

Nodarbības ģimenēm „Kā izprast likumsakarības dabā”

Nodarbības ģimenēm Dabas izziņas istabā

Mūsu planēta Zeme vienmēr ir „ceļā”. Zemes nepārtrauktā kustība nosaka to, ka vienā un tajā pašā laikā dažādas zemeslodes vietas saņem atšķirīgu Saules siltuma un enerģijas daudzumu. Veidojas atšķirīgi dabas apstākļi, kuros mājo fantastiska dzīvības formu daudzveidība.

Fotoizstāde "Meža cūka - īsta cūka!"

Notikuma datums: 
T, 04/11/2015 - 11:30 - Sv, 01/05/2016 - 17:00
Publicitātes foto

Gada dzīvnieka 2015 – meža cūkas – gada izskaņā Latvijas Dabas muzejā tiks atklāta fotoizstāde "Meža cūka – īsta cūka!", kas tapusi sadarbībā ar dabas žurnālu "Loodusesõber" ("Dabas draugs") un dabas datu informācijas vietni Looduskalender (Dabas kalendārs) Igaunijā, Rīgas domi un Latvijas Valsts mežzinātnes in

Noslēdzies Latvijas vides aizsardzības fonda projekts

Foto - LDM arhīvs

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Latvijas Dabas muzeja kā nacionālas nozīmes vides izglītības centra darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros Jubilejas gadā Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas muzeja atbalsta biedrību īstenojis vairākus sabiedrības vides apziņas veicināšanai nozīmīgus pasākumus.

Pievienotais fails: 

Jubilejas gadā papildinātas ekspozīcijas

Foto - LDM arhīvs

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Latvijas Dabas muzeja kā nacionālas nozīmes vides izglītības centra darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros Jubilejas gadā Dabas muzeja ekspozīcijās tapuši vairāki jaunumi.

Pievienotais fails: 

Aicinām apmeklēt ekspozīciju „Latvijas ģeoloģija”

ldm_foto.jpg

Muzeja jaunajā ekspozīcijā „Latvijas ģeoloģija” apmeklētājiem tiek sniegta iespēja doties pa ģeoloģiskās izziņas „taku” un meklēt līdz pat simtiem miljoniem gadu senas liecības par notikumiem Zemes vēsturē.

Dabas muzeja dāvanu karte

Dabas muzeja dāvanu kartes. Foto - LDM arhīvs

Tuvojoties svētkiem, Latvijas Dabas muzejs sarūpējis ideju dāvanai - muzeja dāvanu karti, kas būs jauks pārsteigums gan mammai, gan omītei, gan lielajam brālim un mazajai māsiņai. To iegādājoties, kartē tiks norādīts saņēmēja vārds, uzvārds. Dāvanu kartes īpašnieks vienu gadu bez maksas varēs apmeklēt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un muzejā notiekošās izstādes.

Jubilejas gadā jauni izdevumi

Foto - grāmatas vāks

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Latvijas Dabas muzeja kā nacionālas nozīmes vides izglītības centra darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros Jubilejas gadā Dabas muzejs sadarbībā ar Dabas muzeja atbalsta biedrību izlaidis divus jaunus izdevumus.

Pievienotais fails: 

Gada dzīvnieks 2016 āpsis Meles meles

Āpsis. Foto - V.Skuja

Āpsis jeb Eiropas āpsis Meles meles

Dzimta: sermuļi Mustelidae

Kārta: plēsēji Carnivora

Klase: zīdītāji Mammalia

Tips: hordaiņi Chordata

Ārējās pazīmes

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

  • Eiropas āpsis. Foto - V.Skuja
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta