You are hereAktualitātes / Skolām

Skolām


Kā sagatavoties muzeja apmeklējumam

valis.jpg

Dabas muzeja ekspozīcijas ir iespējams apmeklēt gan patstāvīgi, gan izvēloties ekskursiju vai nodarbību ar muzeja darbinieku – gidu. Apmeklējot muzeju gida pavadībā, skolotājs un pavadošās personas nodrošina kārtību, savukārt muzeja darbinieks rūpējas par tēmas izklāstu atbilstoši pieprasītajai tēmai un bērnu vecumam.

Dabas muzejs piedāvā 2019./2020. mācību gadā

Ziedi. Foto: D.Meiere

Sākot jauno mācību gadu, Dabas muzejs ir atjaunojis ekskursiju, nodarbību, muzejpedagoģisko nodarbību un lekciju piedāvājumu skolēniem un citiem interesentiem. Atgādinām, ka ir pieejamas arī izbraukuma nodarbības "Muzejs mūsu bagāžā". Lielākā daļa no piedāvātā ir iekļauta arī projektā "Latvijas skolas soma".

Ekskursija

_mg_0486x.jpg

Ekskursija muzejā notiek gida pavadībā vienā vai vairākās ekspozīcijās. Pirms pieteikt ekskursiju muzejā, aicinām jau iepriekš izvēlēties tēmu. Ekskursijas laikā stāstījums var būt papildināts, piemēram, ar putnu balsu atskaņošanu, darba lapu izmantošanu u.c. Vienas ekskursijas ilgums ir no 40 - 60 minūtēm.

Muzejpedagoģiskās programmas un nodarbības

pa300828.jpg

Muzejpedagoģiskās programmas un nodarbības parasti notiek kādā konkrētā muzeja telpā. Bērni ne tikai klausās stāstījumu, bet arī veic kādus no šiem praktiskiem uzdevumiem - aizpilda darba lapas, risina krustvārdu mīklu, savieto pareizi dažādus attēlus, noskatās videofilmas fragmentus u.c. Nereti darbībā tiek izmantoti arī muzeja priekšmeti.

Izbraukuma nodarbības "Muzejs mūsu bagāžā"

izbraukums.jpg

Izbraukuma nodarbības „Muzejs mūsu bagāžā” tā ir iespēja uzaicināt muzeja darbiniekus, kuri „atvedīs muzeju” uz Jūsu skolu. Pieejams plašs nodarbību klāsts, no kura var izvēlēties piemērotākās tēmas. Katrā no tām tiek izmantoti kādi muzeja priekšmeti, modeļi, darba lapas, vai datorprezentācija u.t.t.

Lekcija

Lekcija. Foto - LDM arhīvs

Lekcija. Notiek muzeja ekspozīcijā un/vai konferenču zālē. Visbiežāk tiek izmantota datorprezentācija un dažādi uzskates materiāli - muzeja priekšmeti un paraugi.

Ekskursija dabā

izb.jpg

Ekskursija dabā. Muzeja darbinieki ir dažādu nozaru dabaszinātnieki un arī pieredzējuši gidi ekskursiju vadīšanā ne tikai muzeja ekspozīcijās, bet arī brīvā dabā. Ir iespējams uzaicināt kādu no speciālistiem (mikologi, ornitologi, botāniķi, ģeologi u.c.) ekskursiju vadīšanai dabā.

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Rechercher