You are hereNoskaidroti fotokonkursa „Mans putns 2016” laureāti

Noskaidroti fotokonkursa „Mans putns 2016” laureāti

Version imprimableVersion imprimableSend to friendSend to friend
Foto_A.Krusts

Piektdien, 22. aprīlī, Latvijas Dabas muzejā foto izstādes atklāšanas pasākumā paziņojām ikgadējā konkursa „Mans putns 2016” laureātus.

Fotokonkurss ir kļuvis par ikgadēju tradīciju Latvijas Dabas muzejā. Fotokonkursa 15. jubilejas gadā piedalījās 118 dalībnieki no visas Latvijas un kopā vērtējumam tika iesūtītas 270 fotogrāfijas, kuras žūrija atbilstoši konkursa nolikumam vērtēja četrās vecuma grupās.

2002. gadā aizsāktais fotokonkurss ir izglītojošs pasākums, jo veicina interesi par putniem un mudina cilvēkus ieskatīties dabā, mīlēt un saprast to. Tas palīdz izglītot cilvēkus un iesaistīt viņus dabas aizsardzībā. Fotokonkursa „Mans putns” aizsācējs un tradīcijas ieviesējs Rolands Lēbuss konkursam novēl ilgu pastāvēšanu un attīstību: „Neticami, ka šī tradīcija ir ne vien iedzīvojusies, bet izpelnījusies arvien lielāku ļaužu atsaucību. Cerams, uz palikšanu. Un turpmāko attīstību.

”Fotokonkursa „Mans putns 2016” laureāti tika noskaidroti četrās vecuma grupās – bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Vairāki žūrijas locekļi atzina, ka interesanti ir vērtēt un vērot bērnu un jauniešu darbus, jo viņiem ir cits skatījums uz pasauli un lietām sev apkārt. Šajās grupās rodas jaunie talanti. Pirmo vietu grupā līdz 14 gadu vecumam ieguva Edgars Smislovs ar foto „Atpūtas brīdis”. Jauniešu grupā, kurai ik gadu pievienojas arvien jauni putnu un dabas mīļotāji, pirmo vietu ieguva Agnese Ančupāne par darbu „Spogulīt, spogulīt…’’. Pieaugušo grupa šogad ir visplašāk pārstāvētā – tajā piedalījās 57 dalībnieki. Sīvā konkurencē pirmo vietu konkursā ieguva Agris Krusts par darbu „Ērgļu cīņa”. Senioru fotogrāfu ieguldījums ik gadu tiek augstu novērtēts, viņu dzīves rūdījums un oriģinalitāte ir kā piemērs jaunajai paaudzei. Par vislabāko fotogrāfiju senioru grupā tika atzīts Visvaldis Šteinbergs par darbu „Nēģa īsais lidojums”.

Organizatori saka lielu paldies visiem fotokonkursa atbalstītājiem. Īpašs prieks, ka šogad fotokonkursa ietvaros ir izdevies izveidot sadarbību ar profesionāļiem no Canon biznesa centra – IB serviss. Protams, liels paldies arī fotokonkursa ilggadējiem partneriem – Rīgas Zooloģiskajam dārzam, zaļās dzīvesstila žurnālam „Vides Vēstis” un Dabas aizsardzības pārvaldei –, kas soli pa solim bijuši klāt un atbalstījuši mūs visu šo gadu garumā. Lielu paldies sakām arī erudītākajam konkursa partnerim izdevniecībai Zvaigzne ABC, konkursa vizuālajam partnerim „Brīvs.lv” un Latvijas valsts mežiem, kas ir šī konkursa zaļākais partneris.

Fotokonkursa laureātu darbi būs apskatāmi muzeja mājaslapā www.dabasmuzejs.gov.lv un tiks publicēti žurnālā „Vides Vēstis”. Izstāde apskatāma līdz 8.maijam ar muzeja ieejas biļetēm. Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!