You are hereKrājuma sestdienas

Krājuma sestdienas

Version imprimableVersion imprimableSend to friendSend to friend
Event Date:
Sa, 14/02/2015 - 13:00
Sa, 14/02/2015 - 15:00
Foto - LDM arhīvs

Sestdien, 14. februārī, Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele stāstīs, kā veidot sēņu eksikātu kolekciju, kas jāņem vērā, domājot jaunu sēņu nosaukumu, un kāds ir sēnes ceļš no meža sūnas līdz muzeja krājumam.

Latvijas Dabas muzeja sēņu kolekcija ir samēra jauna – tā sākta veidot tikai ap 1980. gadu. Šobrīd tajā ir vairāk nekā 7000 eksikātu – kaltētu sēņu paraugu – un tā ik gadu papildinās par 100 – 200 krājuma vienībām. Kolekcija nepieciešama, lai dokumentētu Latvijas sēņu valsts daudzveidību, jo katrs ievāktais un saglabātais krājuma priekšmets ir liecība, ka konkrētā suga Latvijā ir vai bijusi atrodama.

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs, un lielākā tā daļa ikdienā nav redzama apmeklētājiem. Tāpēc arī šogad turpinām krājuma priekšmetu demonstrēšanas ciklu ar tematiskiem pasākumiem sestdienās. Krājuma sestdienās apmeklētāji varēs apskatīt un izpētīt muzeja priekšmetus no dažādām kolekcijām.

Krājuma demonstrēšana iekļauta muzeja ieejas biļetes cenā (atsevišķa biļete nav jāiegādājas).

! Informējam, ka plkst. 12:00, pērkot biļeti uz izstādi „Dziļāk mežā”, pieejama bezmaksas ekskursija!