You are hereKonkursa "Cielavas gudrības" astotā sezona un pirmā atlases anketa

Konkursa "Cielavas gudrības" astotā sezona un pirmā atlases anketa


Version imprimableVersion imprimableSend to friendSend to friend
Event Date: 
Me, 22/10/2014 (Toute la journée) - Lu, 17/11/2014 (Toute la journée)
Tuksnesis. Foto D.Meiere

Mīļie skolotāji un vecāki! Ar prieku paziņojam, ka konkursa „Cielavas gudrības” astotā sezona ir sākusies! Piedaloties tajā, gan skolēniem, gan vecākiem un skolotājiem nāksies meklēt atbildes uz āķīgiem jautājumiem, pārbaudot un papildinot zināšanas par dabu.

Kas ir kas? „Cielavas gudrības” ir tematisks jautājumu – atbilžu konkurss, kurā aicināti piedalīties piekto un sesto klašu skolēni. Trīs reizes mācību gada laikā Dabas muzeja mājas lapā atradīsiet atlases anketas. Atbildiet uz jautājumiem un nosūtiet anketu uz e–pastu diana.meiere@ldm.gov.lv vai sūtiet vēstulē uz Latvijas Dabas muzeju, Krišjāņa Barona ielā 4, LV 1050.

Desmit pareizo atbilžu autorus uzaicināsim uz atlases spēli muzejā. Te vairs nelīdzēs ne bibliotēkas, ne skolotāju konsultācijas un interneta vide. Katram individuāli, neizmantojot nekādus papildmateriālus, būs jāatbild uz jautājumiem. Varam vienīgi pateikt priekšā, ka spēlē jautājumi nereti ir saistīti ar to, kas bija atlases anketā. Pirmo trīs vietu ieguvēji no katras spēles iekļūs konkursa „Cielavas gudrības” finālā. Kopumā Dabas muzejā notiks trīs atlases spēles.

Pirmā atlases spēle „Tuksnesis” notiks 6. decembrī (anketu iesūtīšana no 23. oktobra līdz 17. novembrim).

Otrā atlases spēle „Kalni” notiks 7. februārī (anketu iesūtīšana no 19. decembra līdz 12. janvārim).

Trešā atlases spēle „Okeāns” notiks 11. aprīlī (anketu iesūtīšana no 24. februāra līdz 30. martam).

Kurš būs konkursa „Cielavas gudrības” šīs sezonas uzvarētājs? To noskaidrosim 2. jūnijā! Visus dalībniekus gaida dažādas balviņas no konkursa atbalstītājiem, kuras labi noderēs dabas izziņas procesā.

Kas gaida finālā... lai paliek noslēpums! Par ko būs jautājumi? Jautājumi būs sagatavoti par pasaules dabu - tuksnešiem, kalniem, okeāniem, mežiem; to augiem, sēnēm un dzīvniekiem. Iepazīsimies ar šo ekosistēmu ģeogrāfiskajām īpatnībām.

Katrā spēlē iekļausism arī kādu jautājumu par Latvijas Dabas muzeja krājumu - 2015.gadā muzejs svin savu 170 gadu jubileju! Tāpēc spēles gaitā nedaudz iepazīsim mūsu krājuma interesantākos objektus, kas saistīti ar spēles tēmu. Pielikumā atradīsi pirmo atlases anketu.

Nāc un piedalies! Konkurss „Cielavas gudrības” ir tieši tev!

Konkursu "Cielavas gudrības" 2014./2015. mācību gada sezonā atbalsta:

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Rechercher