You are hereAustrālijas ehidna Tachyglossus aculeatus Shaw.

Austrālijas ehidna Tachyglossus aculeatus Shaw.

Version imprimableVersion imprimableSend to friendSend to friend
Austrālijas ehidna Tachyglossus aculeatus Shaw.

Kārta: koākaiņi (Monotremata)

Dzimta: ehidnas (Tachyglossidae)

Mūsdienās kloākaiņi ir neliela visprimitīvāko zīdītāju grupa, kura apdzīvo Austrāliju un Jaungvinejas piekrasti. Ehidna barojas ar skudrām un termītiem, kurus saķer ar lipīgo mēli. Raksturīgas ķermeni klājošas adatas un īsas kājas ar spēcīgiem nagiem, kas palīdz alu rakšanā. Briesmu gadījumos ierokas zemē vai saritinās kamolā kā ezis.

Kloākaiņi ir vienīgie zīdītāji, kuri dēj olas. Ehidnas olas nēsā pavēderes kabatā, līdz izšķiļas embrijs (1,5 cm garš), kurš pēc tam pieķeras pie mātes piena laukuma un barojas ar pienu, līdz sasniedz 2–3 mēnešu vecumu.

Dzīvnieku populāciju apdraud to bojāeja uz ceļiem, medības, dažādi parazīti un slimības, kā arī pieaugošais ievesto dzīvnieku skaits, kas visbiežāk nogalina jaunos dzīvniekus.

Vai zini, ka šo Austrālijas ehidnas izbāzni muzejam 1900. gadā uzdāvināja Ferdinands Erdmans Štolls un tas ir vienīgais savas sugas pārstāvis muzeja krājumā.

Teksta autors: I. Seņavska

Foto autors: LDM arhīvs, I. Seņavska