You are hereAktualitātes / Rakstu arhīvs / October 2011

October 2011


Cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – projekts „Nepalikt klusumā”

Latvijas Dabas muzejs ir pirmais muzejs Latvijā, kas ekskursantiem  ar dzirdes traucējumiem ir sācis piedāvāt iespēju izmantot muzeja gida un Latvijas Nedzirdīgo savienības Komunikācijas centra zīmju valodas tulka pakalpojumus. Pirmsākumi tam ir atrodami 2008.

Aicinām uz Dabas muzeja jaunāko ekspozīciju „Cilvēks un vide”

Vides ekspozicija

Latvijas Dabas muzejs apmeklētājiem piedāvā jaunizveidotu ekspozīciju „Cilvēks un vide”, kas interaktīvā veidā iepazīstina ar ekoloģijas pamatjautājumiem, cilvēka un vides mijiedarbības problēmām, kā arī ilgtspējīgas attīstības iespējām.

Konkursa „Cielavas gudrības” piektā sezona

taurins.jpg

Dārgie vecāki, vai esat pamanījuši, ka jūsu bērni kavē vakariņas, jo skatās raidījumus par dabu un dzīvniekiem? Mīļie skolotāji, vai tiešām jūsu skolēni starpbrīžos turpina lasīt dabaszinību grāmatas?

Pievienotais fails: 

Konkursa "Cielavas gudrības" pirmā atlases anketa "Rudens"

Mušmire, Zīmēja Anita Kalniņa

Ir pieejama pirmā konkursa "Cielavas gudrības" atlases anketa "Rudens". Pareizās atbildes jānosūta uz Dabas muzeju K.Barona 4, Rīga, LV 1712 vai uz e-pastu kristine.dzene@ldm.gov.lv. Pasta zīmogs 22. novembris.

Pievienotais fails: 

Ģimenes diena „Latvijas savvaļas dzīvnieku ragi”

Stirna

Latvijas Dabas muzejā 29. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 16.00 notiks ģimenes diena „Latvijas savvaļas dzīvnieku ragi”, kurā ģimenes ar bērniem varēs mācīties atšķirt dažādus briežu dzimtas dzīvniekus Latvijā, kā arī uzzināt kā notiek ragu maiņas cikls.

 

Dabas muzejā notiks Dabas vakars „Ragi, un kā pie tiem tikt”

briedis.jpg

27. oktobrī plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzejā notiks dabas vakars „Ragi, un kā pie tiem tikt”. Šoreiz tiks runāts par dzīvnieku ragiem – kādi tie ir, kā un kad tie izaug, kad nokrīt. Mūsu īpašie viesi būs briežu audzētājs Dainis Paeglītis un zoologs Vilnis Skuja.

Dabas muzejā skolēnu rudens brīvlaika akcija

rudens.jpg

Skolēnu rudens brīvlaikā no 26. līdz 30. oktobrim skolēniem tiek piedāvāta iespēja kopā ar draugiem doties ceļojumā pa muzeja pastāvīgajām ekspozīcijām, ņemot aktīvu dalību dabas izziņas procesā.

Ķirbju kolekcijas izstāde

kirbis.jpg

No 26. oktobra līdz 6. novembrim Latvijas Dabas muzejā notiks tradicionālā ķirbju izstāde, kurā būs apskatāma pārsteidzoši liela šī gada ķirbju raža – izstādē varēs aplūkot vairāk nekā 80 šķirņu ķirbjus. Izstāde organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības entuziastu klubu „Tomāts”.

Sagādā kārumus Līgatnes dabas taku iemītniekiem

Alnis ar zilem

Oktobrī Latvijas Dabas muzejs un Gaujas Nacionālā parka fonds aicina piedalīties zīļu vākšanas akcijā Līgatnes Dabas taku iemītniekiem. Līdz šim fondam jau tika nodots 171 kg zīļu, bet akcija turpinās vēl līdz pat 31. oktobrim un arī jūs varat paspēt sagādāt kārumiņu ziemai kādam no Dabas takās mītošajiem dzīvniekiem.

Paldies akcijas „Ar atbildību par mīluli” ziedotājiem

Saziedotas mantas

Latvijas Dabas muzejā noslēgusies akcija „Ar atbildību par mīluli”, kas norisinājās no 20. septembra līdz 9. oktobrim. Akcija guva lielu sabiedrības atsaucību un saziedotās mantas tika nodotas dzīvnieku patversmei „Dzīvnieku draugs”.

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Search