You are hereKonkurss „Cielavas gudrības III” 2009/2010 mācību gada garumā

Konkurss „Cielavas gudrības III” 2009/2010 mācību gada garumā


Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
konkursa_cielavas_gudribas_iii_finalisti_lu_botaniskais_darzs.jpg

Pagājušajā gadā pasaulē tika atzīmēts starptautiskais Čārlza Darvina gads „Darwin now” par godu slavenā dabas pētnieka 200 gadu jubilejai. Sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju arī konkurss „Cielavas gudrības” noritēja Čārlza Darvina zīmē. Gada laikā ceļojām līdzi slavenajam braucienam ar kuģi „Beagle” – iepazīstot ne tikai Č. Darvina atklājumus, bet arī kontinentus – Dienvidameriku, Austrāliju un Okeāniju, kā arī Āfriku.

 

Dalībnieku iesūtītās pieteikuma anketas saņēmām no visas Latvijas. Īpaši priecājamies par konkursa piekritējiem, kuri piedalās jau no pašiem pirmsākumiem. Vēlamies izcelt Žīguru pamatskolu, Bukaišu pamatskolu, Jūrkalnes pamatskolu, Limbažu 3. vidusskolu un Tārgales pamatskolu. Paldies visiem aktīvajiem skolotājiem un vecākiem.

 

Skolēnu aktivitāti novērtējam ne tikai mēs – Dabas muzeja speciālisti, bet arī konkursa atbalstītāji. Bērnu un skolotāju krājumos nonāca Jāņa sētas nesen izdotais „Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants”, Latvijas Valsts mežu izdotie materiāli – veselīgie metodiskie līdzekļi nodarbībām mežā u.c., Britu padomes materiāli, kuri izdoti starptautiskās programmas „Darwin now” ietvaros, žurnāla GEO izdevumi, Gandra izdotās brošūras un grāmatas, lauku ceļotāja ceļveži – ūdens tūristam, dabas takas un lauku labumi, kā arī Latvijas Dabas fonda izdotie bukleti.

 

Finālspēle norisinājās LU Botāniskajā dārzā. Finālistiem nācās prezentēt savus mājasdarbus par kādu no pasaules augiem, kā arī 40 minūšu laikā izpildīt uzdevumu lapu. Par konkursa uzvarētāju kļuva sestās klases skolēns Māris Bazulis no Madonas 1. vidusskolas. Māris savu mājasdarbu bija sagatavojis par gumijkoku, bet kādreiz noteikti kļūs par slavenu ornitologu. Savā īpašumā Māris saņēma Jāņa sētas izdotu interaktīvo karšu sistēmu JS Baltija

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Search