You are hereAtbalsti Ziemeļu gulbju pētījuma turpināšanu

Atbalsti Ziemeļu gulbju pētījuma turpināšanu


Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
gulbji_201009.gif
Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dimitrijs Boiko kopš 2004. gada pēta ziemeļu gulbja ekoloģiju Latvijā. Līdz 2010. gadam pētījumu finansiāli atbalstīja Latvijas Vides Aizsardzības fonds, bet finansējums tika pārtraukts.
Turpinot pētījumu, būtu iespējams sīkāk izpētīt ziemeļu gulbju migrācijas ātrumus, ceļus un arī jauno putnu apmešanās vietas pirmajā vasarā. Iegūtos datus ir plānots prezentēt Vispasaules gulbju pētnieku konferencē 2011. gada rudenī Čīlē, kas norisinās vienu reizi 10 gados un Latvija tajā var būt pārstāvēta pirmo reizi.

Šogad un it īpaši 2011. gadā sāks ligzdot ziemeļu gulbji, kurus D.Boiko ar komandu apgredzenoja kā mazuļus Latvijā 2004. – 2006. gadā. Vai šo putnu ligzdošanas vietas atradīsies Latvijā vai arī ārpus tās, var noskaidrot tikai ar šī projekta palīdzību. Tāpēc Dmitrijs nolēma piedalīties Labie Darbi rīkotajā projektu balsošanā. Gulbju projekts ir izvirzīts uz otro kārtu un visu septembri notiek balsojums. Tajā piedalās 15 projekti, bet finansējumu iegūs tikai pirmie 4, kuriem būs lielākais balsu skaits. Balsot par projektu var divos veidos – gan ar mobilo telefonu (bezmaksas pakalpojums), gan portālā draugiem.lv.

Vairāk informācijas par projektu http://www.labiedarbi.lv/lv/balso_par_projektu/ziemelu-gulbju-petijuma-turpinasana.html  vai portālā draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi.

 

Tags

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Search