You are hereZooloģiskās kolekcijas

Zooloģiskās kolekcijas


Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Krajuma raksta tips: 
Krajuma apraksti

Latvijas Dabas muzejs glabā daudzveidīgas zooloģiskās kolekcijas, kuras iekļauj vairāk nekā 25 tūkstošus vienību (neieskaitot entomoloģiskās kolekcijas). Kolekcijās galvenokārt ir Latvijas un pasaules dzīvnieku izbāžņi, skeleti un dažādi atsevišķi kauli, sausi objekti, konhīlijas (gliemju čaulas). Kā arī priekšmeti, kas atrodas spirta un formalīna šķīdumā, kuri saglabājušies galvenokārt no vēsturiskajām kolekcijām.

Zooloģiskajās kolekcijās ir priekšmeti no Nikolaja Himzeļa (Nikolaus Himsel) muzeja (dibināts 1773. gadā), Rīgas Dabaspētnieku biedrības (1845.–1939.) muzeja, kas uzskatāms par Latvijas Dabas muzeja priekšteci, kā arī no Izglītības ministrijas Skolu muzeja kolekcijām (pievienotas 1951. gadā). Lai gan daudziem šo kolekciju priekšmetiem trūkst zinātniskās informācijas, tomēr priekšmetiem ir ļoti liela vēsturiskā nozīme.

Muzeja krājums katru gadu tiek papildināts ar priekšmetiem no speciālistu vākumiem dabā (ekspedīcijās un individuāli), pirkumiem, dāvinājumiem, kā arī citu atbilstoša profila iestāžu nodotajiem priekšmetiem.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā februāra mēneša jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Citi raksti par krājumu

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Search