Jūs atrodatiesEkspozīcijas / Ekspozīcija "CITES"

Ekspozīcija "CITES"


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend

Vašingtonas konvencija (CITES) ir valstu vienošanās, kas tika pieņemta, lai kontrolētu starptautisko tirdzniecību ar apdraudēto sugu augiem un dzīvniekiem. Vairāk informācijas par CITES pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv.

                                                                                                     

Latvijas Dabas muzejs ir viena no Vašingtonas konvencijas (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora) jeb CITES zinātniskajām institūcijām Latvijā. Ar šo konvenciju var saskarties ikviens, iepērkoties vai atgriežoties no ceļojuma, kad muitā tiek kontrolēta bagāža.

Lai informētu sabiedrību, Latvijas Dabas muzejā Vašingtonas konvencijai ir veltīta vitrīna un interaktīvs stends. Vitrīnā aplūkojamie priekšmetiem ir no muzeja krājuma, bet daļa no tiem muzejā nonākuši pēc konfiskācijas tūristiem vai tirgotājiem CITES nosacījumu neievērošanas dēļ, ievedot priekšmetus Latvijā. Eksponētas biežāk pārvadātās nelegāli iegūtās lietas: austrumu medicīnas preparāti, kosmētikas līdzekļi, krokodilādas un čūskādas izstrādājumi, kažokādas, čūskas alkoholiskā dzērienā pudelē, koraļļi, gliemežvāki, medību trofejas u.c. Savukārt interaktīvais stends palīdz saprast, kā pareizi izvēlēties pirkumu, kādi dokumenti nepieciešami tā pārvadāšanai un kur tos iegūt. Ar CITES dzīvniekiem un augiem Latvijā iespējams iepazīties gan interaktīvajā stendā, gan atrisinot krustvārdu mīklu.

Lai atgriešanās no ceļojuma nebūtu sāpīga un, lai nenodarītu pāri dabai iepērkoties, iepazīstieties ar CITES!

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta