You are hereKonkursa „Cielavas gudrības” septītā sezona

Konkursa „Cielavas gudrības” septītā sezona


Druckoptimierte VersionDruckoptimierte VersionSend to friendSend to friend
Cielavas gudrības. Foto - LDM arhīvs

Mīļie skolotāji un vecāki, vai esat pamanījuši, ka bērni interesējas par dabu? Bieži vien datorspēļu vietā izvēlas doties dabā vai skatīties pārraides par dzīvniekiem? Jautā: „Kas tas par putnu, kur tas dzīvo? Vai tiešām rasene ēd kukaiņus?” Konkurss „Cielavas gudrības” dod bērniem iespēju pārbaudīt un papildināt zināšanas par dabu.

Kas ir kas?

„Cielavas gudrības” ir tematisks jautājumu – atbilžu konkurss, kurā aicināti piedalīties piekto un sesto klašu skolēni. Trīs reizes mācību gada laikā Dabas muzeja mājas lapā atradīsiet atlases anketas. Atbildiet uz jautājumiem un nosūtiet anketu uz e–pastu laura.locmele@ldm.gov.lv vai sūtiet vēstulē uz Latvijas Dabas muzeju, Krišjāņa Barona ielā 4, LV 1050.

Desmit pareizo atbilžu autorus uzaicināsim uz atlases spēli muzejā. Te vairs nelīdzēs ne bibliotēkas, ne skolotāju konsultācijas un interneta vide. Katram individuāli, neizmantojot nekādus papildmateriālus, būs jāatbild uz jautājumiem. Pirmo trīs vietu ieguvēji iekļūs konkursa „Cielavas gudrības” finālā.

Kopumā Dabas muzejā notiks trīs atlases spēles. Pirmā atlases spēle „Purvs” notiks 7. decembrī (anketu iesūtīšana no 18. oktobra līdz 19. novembrim). Otrā atlases spēle „Mežs” notiks 1. februārī (anketu iesūtīšana no 16. decembra līdz 13. janvārim). Trešā atlases spēle „Pļava” notiks 5. aprīlī (anketu iesūtīšana no 24. februāra līdz 24. martam).

Kurš būs konkursa „Cielavas gudrības” šī gada uzvarētājs? To noskaidrosim 2. jūnijā! Visus dalībniekus gaida dažādas balviņas no konkursa atbalstītājiem, kuras labi noderēs dabas izziņas procesā. Kas gaida finālā... lai paliek noslēpums!

Par ko būs jautājumi?

Jautājumi būs sagatavoti par Latvijas dabu. Šogad tuvāk iepazīsim Latvijas biotopus: purvus, mežus un pļavas. Uzzināsim kādi augi, dzīvnieki un sēnes sastopami šajās vietās. Iepazīsimies ar šo ekosistēmu ģeogrāfiskajām īpatnībām.

Pirmā konkursa anketa būs pieejama no 18. oktobra.

Nāc un piedalies! Konkurss „Cielavas gudrības” ir tieši tev!

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Suchen