You are hereZināšanu parāde gada garumā!

Zināšanu parāde gada garumā!


Druckoptimierte VersionDruckoptimierte VersionSend to friendSend to friend
konkurss_cielavas_gudribas.jpg

Dārgie vecāki, vai esat pamanījuši, ka jūsu bērni kavē vakariņas, jo skatās raidījumus par dabu un dzīvniekiem? Mīļie skolotāji, vai tiešām jūsu skolēni starpbrīžos turpina lasīt dabaszinību grāmatas? Tuvie un tālie vecvecāki, vai jūsu mazbērni tā vietā, lai našķotos ar siltajām pankūkām joprojām sērfo internetā, aplūkojot koraļļu rifu attēlus?
Es vēršos arī pie visiem tiem piekto un sesto klašu skolēniem, kuri lasot māja līdzi ar galvām. Nāc un piedalies! Konkurss „Cielavas gudrības” ir tieši tev!
 
Kas ir kas?
„Cielavas gudrības”ir tematisks jautājumu – atbilžu konkurss, kurā aicināti piedalīties piekto un sesto klašu skolēni. Ik pēc diviem mēnešiem Dabas muzeja mājaslapā atradīsit atlases anketu. Atbildiet uz jautājumiem, un nosūtiet anketu uz e–pastu kristine.dzene@ldm.gov.lv, vai sūtiet vēstulē uz Latvijas Dabas muzeju, Krišjāņa Barona ielā 4, LV 1010.
Desmit pareizo atbilžu autorus uzaicināsim uz atlases spēli muzejā. Te nu vairs nelīdzēs bibliotēkas, skolotāju konsultācijas un interneta vide. Katram individuāli, neizmantojot nekādus papildmateriālus būs jāatbild uz jautājumiem. Un vai zini – pirmie trīs vietu ieguvēji iekļūs finālā!
Pavisam būs trīs atlases spēles. Pirmā atlases spēle „Kurzeme”notiks 11. decembrī (anketu iesūtīšana no 25. oktobra līdz 22. novembrim). Otrā atlases spēle „Latgale” notiks 5. februāri (anketu iesūtīšana no 27. decembra līdz 21. janvārim). Trešā atlases spēle „Vidzeme”notiks 2. aprīlī (anketu iesūtīšana no 21. februāra līdz 18. martam). Lai gan atlase spēļu nosaukumos pieminēta tikai Latvija, katrā spēlē nedaudz skarsim tematu par dabas aizsardzību pasaules mērogā.
Kurš būs konkursa „Cielavas gudrības” uzvarētājs? To noskaidrosim tikai 4. jūnijā Doles salā Daugavas muzejā!
Visus dalībniekus gaida dažādas balviņas no konkursa atbalstītājiem, kuras noderēs dabas izziņas procesā. Kas gaida finālā... lai paliek noslēpums!
 
Par ko jautāsim?
Paskatoties pa Dabas muzeja jumta logiem, tālumā redzamas trīs zelta zvaigznes, kuras balsta Māte Latvija. Kāpēc tieši trīs? Vairākos vēstures periodos Latvija tika dalīta trijās, un nevis četrās, 26 vai 109 daļās, proti – Kurzemē, Vidzemē un Latgalē.
Tieši tādēļ šogad nolēmām pieturēties pie šī senā kultūrvēsturiskā dalījuma. Trijās atlases spēlēs izceļosim cauri Latvijai un iepazīsim tās retumus. Konkursa jautājumi sagatavoti par dabas aizsardzību – Latvijas un pasaules aizsargājamām teritorijām, objektiem, dzīvniekiem un augiem. Galvenā uzmanība veltīta Latvijas dabai.
Pirmās atlases spēles tēma ir „Kurzeme”, kādreiz pazīstamai arī kā Kurzemes hercogistei.
 
Uz tikšanos!!!
Pirmā anketa būs pieejama no 25. oktobra

Pievienotais fails: 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Suchen