You are hereLatvijas un pasaules putnu, olu un ligzdu kolekcijas

Latvijas un pasaules putnu, olu un ligzdu kolekcijas


Druckoptimierte VersionDruckoptimierte VersionSend to friendSend to friend
Krajuma raksta tips: 
Krajuma apraksti

Latvijas un pasaules putnu, olu un ligzdu kolekcijas

Zooloģiskajā krājumā atrodas plašas Latvijas un pasaules putnu, olu un ligzdu kolekcijas, kuru vienību skaits ir vairāk nekā 7,5 tūkstoši. Šo kolekciju veidošana uzsākta jau Rīgas Dabaspētnieku biedrības (1845.–1939.) muzeja, kas uzskatāms par Latvijas Dabas muzeja priekšteci, darbības laikā. Muzeja krājumā ir plaša putnu olu kolekcija, kurā ir vairāk nekā 4 tūkstoši vienību. Lielākā daļa šīs kolekcijas ir vairāk nekā 100 gadu sena. Kolekcijā galvenokārt ir Latvijas putnu un nedaudz arī pasaules putnu olas. Īpaša ir Teodora Lorenca (Theodore K. Lorenz, 1842 – 1911) savvaļas aberatīvo un hibrīdo vistveidīgo putnu izbāžņu kolekcija. Latvijas Dabas muzejs ir viens no nedaudziem dabas vēstures muzejiem pasaulē, kura īpašumā ir aberatīvo putnu kolekcija.

Kolekcijas katru gadu tiek papildinātas ar Latvijas savvaļas dzīvniekiem, kas gājuši bojā dažādos negadījumos uz ceļiem, elektrības vados, zvejas rīkos utt. Eksotiskos dzīvniekus iegūst no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pēc dzīvnieka bojā ejas. Īpaši aizsargājamie dzīvnieki muzeja krājumā nonāk saskaņā ar Sugu un biotopu aizsardzības likuma noteikumiem. Mūsdienās kolekciju veidošana nenotiek tik plašā mērogā kā senākos laikos, jo savvaļas dzīvnieku tīša un apzināta iegūšana var notikt tikai atbilstoši Latvijas likumdošanai. Tas izskaidro esošo kolekciju lielo unikalitāti un neaizvietojamību.  
        
Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā marta mēneša jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.    
 

Citi raksti par krājumu

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Suchen