You are hereLatvijas Dabas muzeja zīdītājdzīvnieku kolekcijas

Latvijas Dabas muzeja zīdītājdzīvnieku kolekcijas

Druckoptimierte VersionDruckoptimierte VersionSend to friendSend to friend
Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti

Zooloģiskais krājums ietver zīdītājdzīvnieku kolekcijas, kuru priekšmeti galvenokārt saglabājušies no Rīgas Dabaspētnieku biedrības un Skolu muzeja laikiem. Kolekcijās ir Latvijas un nedaudz arī pasaules zīdītājdzīvnieku izbāžņi, ādas un osteoloģiskais (kauli) materiāls.

Kolekcijas tiek papildinātas ar dzīvniekiem, kuri gājuši bojā negadījumos uz autoceļiem, likumīgi nomedīti, kā arī saņemti no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza. Īpaši aizsargājamie dzīvnieki muzejā nonāk saskaņā ar Sugu un biotopu aizsardzības likuma noteikumiem.

Kā interesantākos kolekciju priekšmetus var minēt Indijas dzeloņcūku, kuras pagatavošana ir ļoti grūta, kā arī leopards, kurš 1958. gadā bija izbēdzis no Baltkrievijas zoodārza un 1960. gadā Limbažu apkaimē tika nošauts, jo uzskatīts par lielu lūsi.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā oktobra jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Citi raksti par krājumu