You are hereLatvijas Dabas muzeja rāpuļu un abienieku kolekcijas

Latvijas Dabas muzeja rāpuļu un abienieku kolekcijas

Druckoptimierte VersionDruckoptimierte VersionSend to friendSend to friend
Krajuma raksta tips:
Krajuma apraksti

Latvijas Dabas muzeja rāpuļu un abienieku kolekcijas

Latvijas Dabas muzeja Zooloģiskajā krājumā ir neliela abinieku un rāpuļu kolekcija, kuras priekšmeti ir saglabājušies galvenokārt no Nikolaja Himzeļa, Rīgas Dabaspētnieku biedrības un Skolu muzeja kolekcijām. Lai gan par daudziem kolekcijas priekšmetiem trūkt zinātniskās informācijas, tiem ir ļoti liela vēsturiskā nozīme. Kolekcijā priekšmeti ir saglabājušies galvenokārt slapjo preparātu veidā spirta vai formalīna šķīdumā.

Ļoti vērtīgu dāvinājumu 2000. gadā muzejs saņēma no Rīgas krāsu un ķimikāliju tirgotāja Nikolaja Kamarina dzimtas pārstāvja, ASV dzīvojošā herpetologa Arsene Eglis (Arsēnijs Eglīte). Tā bija bruņurupuču kolekcija – 67 bruņurupuči (34 sugas), kas tika vākti pagājušā gadsimta 60. – 70. gados Āfrikā. Mūsdienās šīs sugas ir aizsargājamas.

Rāpuļu kolekcijā ir viens no muzeja vecākajiem priekšmetiem – Zaļā jeb zupas bruņurupuča Chelonia mydas karapaksa kaula fragments, kurš datēts ar 1725. gadu.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā augusta jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Citi raksti par krājumu