You are hereKrājuma sestdiena „Mitrāji” un „Latvijas lielie plēsēji”

Krājuma sestdiena „Mitrāji” un „Latvijas lielie plēsēji”

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
So, 10/02/2018 (Celý den)
Vilks

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs, un lielākā tā daļa ikdienā apmeklētājiem nav redzama. Turpinot krājuma priekšmetu demonstrēšanas ciklu, februārī piedāvājam divas tēmas – „Mitrāji” un „Latvijas lielie plēsēji”.

Plkst. 12.00 un 13.30 tēma „Mitrāji” – Dabas muzeja botāniķe Egita Zviedre pastāstīs par purviem un parādīs dažus interesantākos augus. Apmeklētāji vairāk uzzinās par sfagniem, no kuriem galvenokārt veidota kūdra mūsu purvos, raseni, kas ir viens no nedaudzajiem Latvijas augiem–kukaiņēdājiem, kā arī sūnu, kas visu savu dzīvi pavada ūdenī.
Plkst. 12.30 un 14.00 tēma „Latvijas lielie plēsēji” – Dabas muzeja zooloģe Līga Mihailova stāstīs par trim Latvijas lielajiem plēsējiem – vilku, lāci, lūsi. No muzeja krājuma tiks rādīti šo dzīvnieku galvaskausi, kā arī āda, pēdu nospiedumi un daži citi priekšmeti.
Ieeja pasākumā ar muzeja biļetēm