You are hereNoslēdzies Latvijas Vides aizsardzības fonda projekts

Noslēdzies Latvijas Vides aizsardzības fonda projekts

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
lvaf_logotips_b.jpg

Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu projekta „Multisektoriālie projekti” Dabas muzejs, sadarbībā ar Dabas muzeja atbalsta biedrību, īstenojis projektu „Interaktīvu materiālu un uzskates līdzekļu sagatavošana botānikas tēmu apgūšanai Latvijas Dabas muzejā”.

Projekta galvenais mērķis ir nodrošināt sabiedrību ar daudzveidīgiem interaktīviem izglītojošiem un informatīviem materiāliem un uzskates līdzekļiem par botānikas tēmām. Mērķis: sekmēt sabiedrības interesi par dabas daudzveidību un dabā notiekošajiem procesiem, kā arī zināšanu pilnveidošanu vides jautājumos.

Latvijas Dabas muzejā šobrīd notiek intensīvs darbs jaunas Botānikas un mikoloģijas ekspozīcijas izveidošanā. Ir noslēdzies viens no tās veidošanas posmiem - Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstīts projekts „Interaktīvu materiālu un uzskates līdzekļu sagatavošana botānikas tēmu apgūšanai Latvijas Dabas muzejā”. Projekta ietvaros izstrādātas izglītojošas aktivitātes dažāda vecuma grupām - bērniem un pieaugušajiem - par botānikas un mikoloģijas tēmām. Muzeja apmeklētājiem, aktīvi darbojoties, būs iespējams iepazīt septiņas Latvijā izplatītākās koku sugas, iepazīt ēdamās meža ogas, izvēlēties, kuru sēni likt groziņā, kura jāatstāj mežā. Sameklēt, kuram augam pieder kurš zieds un auglis, kā arī sarežģītāki uzdevumi, piemēram, iepazīt sēklu izplatīšanās veidus un sēņu ekoloģiskās grupas u.c.

Īpašs stends būs veltīts cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Izmantojot tausti, varēs iepazīt koka, lakstauga, sūnas un ķērpja stumbra uzbūvi, lasīt informāciju Braila rakstā, kā arī atšķirt augus pēc to smaržas.

Projekta īstenošanas rezultātā tapis lielisks papildinājums topošajai Botānikas un mikoloģijas ekspozīcijai Latvijas Dabas muzejā, kas ilgtermiņā kalpos dažādu vides izglītības aktivitāšu organizēšanai.