You are hereDabas muzejā izstāde „Peonijas Latvijā 2016”

Dabas muzejā izstāde „Peonijas Latvijā 2016”

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Event Date:
Čt, 09/06/2016 - 13:00 - So, 11/06/2016 - 17:00
ldm_arhiva_foto.jpg

Dabas muzejā izstāde „Peonijas Latvijā 2016”
Latvijas Dabas muzejs papildina vasaras izstāžu kalendāru ar izstādi „Peonijas Latvijā 2016”, kas top sadarbībā ar Dārza Centru „Hedera“ un būs skatāma no 9. līdz 11. jūnijam.

Jau 20. gs. beigās aizsākās vecmāmiņu un vecvecmāmiņu puķu „atmoda” un tagad tā turpinās ar jaunu intensitātes vilni. Peonijas ir vienas no šiem ziediem. Tās ir kļuvušas par populāru krāšņumaugu ar patīkamu un saldenu smaržu apstādījumos un piemājas dārzos.
Šobrīd notiek aktīvs šo krāšņo ziedu selekcijas darbs. Peoniju audzētāju kolekcijās nu jau ir vairāk nekā 1000 dažādu šķirņu. Izstādē varēs apskatīt pašmāju selekcionāru veikumu – šķirnes, kas pielāgotas ziedēšanai un augšanas apstākļiem Latvijā, kā arī saņemt praktiskus padomus peoniju audzēšanā.
Izstādē „Peonijas Latvijā 2016” trīs dienas būs iespēja apbrīnot un novērtēt ziedus no dažādiem Latvijas selekcionāriem – izstādē piedalīsies Aldonis Vēriņš (grāmatas „Latvietis un viņa peonijas” autors), Andris Berkins no Tērvetes novada, Jānis Dukaļskis no Daugmales un Dārza Centra „Hedera” direktors Raimonds Petrovskis.

Izstādes atklāšana notiks ceturtdien, 9. jūnijā, plkst. 13.00
Latvijas Dabas muzeja 6. stāva Konferenču zālē.

Izstādes darba laiks:
C. – no 13.00 līdz 19.00
P., S. – no 11.00 līdz 17.00

Izstādes ieejas makas:
Pieaugušajiem - 1.50€
Studentiem, pensionāriem - 1.20€*
skolēniem - 0.80€

*uzrādot apliecību

Uz tikšanos Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!