You are herePelēkā dzilna Picus canus

Pelēkā dzilna Picus canus

Printer-friendly versionPrinter-friendly versionSend to friendSend to friend
Pelēkā dzilna Picus canus

Kārta: dzeņveidīgie putni (Piciformes)
Dzimta: dzeņu (Picidae)

Latvijā samērā parasta ligzdotāja* un nometniece*. Sastopama dažāda tipa mežos, taču izvairās no lieliem, viendabīgiem mežu masīviem, kuros ir maz klajumu un izcirtumu. Ligzdu izkaļ koku dobumos. Kaļ abi partneri. Visbiežāk tas ir kāds lapu koks, piemēram, apse. Pārtiek no kukaiņiem un to kāpuriem (īpaši skudrām). Ligzdā 7 – 9 olas. Gadā viens perējums.

Cilvēki bieži pelēko dzilnu jauc ar zaļo dzilnu, kura ir nedaudz lielāka, ar sarkanu galvas virsu un izteiktu melnu laukumu ap acīm.

Vai zini, ka olas perē abi partneri, taču lielāko daļu dienas un arī naktī to dara tikai tēviņš.

* Ligzdotājs – putns, kurš Latvijas teritorijā ligzdo.
* Nometnieks – putns, kas visu laiku uzturas noteiktā vietā kā pastāvīgs iemītnieks.

Atbildi uz Viens gads muzeja krājumā aprīļa jautājumiem un laimē iespēju doties ekskursijā pa Latvijas Dabas muzeja krājuma glabātavām. Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā Aktualitātes.

Teksts: D. Boiko, R. Sukovska
Foto: LDM arhīvs