Jūs atrodatiesAktualitātes / Skolām

Skolām


Dabas muzejs - skolām 2016./2017. mācību gada 2. semestris

dsc05759.jpg

Dabas muzejs ir vieta, kurā aicinām nākt, lai mācītos par to, kas notiek dabā un uzzināt daudz aizraujoša. Īpaši gaidītas ir skolēnu grupas, kurām piedāvājam ne tikai apskatīt muzeju, bet arī pasūtīt kādu no muzeja izglītojošajiem pasākumiem - ekskursiju, muzejpedagoģisko programmu vai nodarbību.

Kā sagatavoties muzeja apmeklējumam

valis.jpg

Dabas muzeja ekspozīcijas ir iespējams apmeklēt gan patstāvīgi, gan izvēloties ekskursiju vai nodarbību ar muzeja darbinieku – gidu. Apmeklējot muzeju gida pavadībā, skolotājs un pavadošās personas nodrošina kārtību, savukārt muzeja darbinieks rūpējas par tēmas izklāstu atbilstoši pieprasītajai tēmai un bērnu vecumam.

Izbraukuma nodarbības "Muzejs mūsu bagāžā"

izbraukums.jpg

Izbraukuma nodarbības „Muzejs mūsu bagāžā”. Iespējams uzaicināt vienu vai vairākus muzeja darbiniekus, kuri „atvedīs muzeju” uz Jūsu skolu. Pieejams plašs nodarbību klāsts, no kura variet izvēlēties piemērotākās. Katrā no tām tiek izmantoti muzeja priekšmeti, darba lapas, diapozitīvi vai datorprezentācija u.t.t.

Muzejpedagoģiskās programmas un nodarbības

pa300828.jpg

Muzejpedagoģiskās programmas un nodarbības. Parasti tiek apmeklētas vairākas muzeja telpas. Bērniem veiks praktiskus uzdevumus - aizpildīs darba lapu, atrisinās krustvārdu mīklu, savietos pareizi dažādus attēlus, noskatīsies videofilmas fragmentus u.c. Nereti darbībā tiek izmantoti muzeja priekšmeti.

 

Ekskursija

_mg_0486x.jpg

Ekskursija muzejā notiek gida pavadībā vienā vai vairākās ekspozīcijās. Aicinām izvēlēties ekskursijas tēmu. Ekskursijas laikā stāstījums var būt papildināts, piemēram, ar putnu balsu atskaņošanu, darba lapu izmantošanu u.c. Vienas ekskursijas ilgums ir no 40 - 60 minūtēm.

Lekcija

Lekcija. Foto - LDM arhīvs

Lekcija. Notiek muzeja ekspozīcijā un/vai konferenču zālē. Visbiežāk tiek izmantota datorprezentācija un dažādi uzskates materiāli - muzeja priekšmeti un paraugi.

Ekskursija dabā

izb.jpg

Ekskursija dabā. Muzeja darbinieki ir dažādu nozaru dabaszinātnieki un arī pieredzējuši gidi ekskursiju vadīšanā ne tikai muzeja ekspozīcijās, bet arī brīvā dabā. Ir iespējams uzaicināt kādu no speciālistiem (mikologi, ornitologi, botāniņki, ģeologi u.c.) ekskursiju vadīšanai dabā.

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta