Jūs atrodatiesIzstāde „Ārstēsim klimatu!”

Izstāde „Ārstēsim klimatu!”

Notikuma datums:
T, 26/10/2016 - 10:00 - Sv, 05/02/2017 - 17:00
Publicitātes attēls

Apskati izstādi „Ārstēsim klimatu!” līdz 5. februārim un piedalies izlozē. Balva - īpašais pētnieka komplekts „Zvēru pēdas”. Uzmanību! Sestdien, 4.februārī izstāde apmeklētājiem uz divām stundām būs slēgta - laikā no 12.00 līdz 14.00.

Konkursa balva - "Pētnieka komplekts" - palīdz pazīt dzīvnieku atstātās pēdas dabā un tajā ir viss nepieciešamais, lai veidotu to atlējumus ģipsī. Sīkāka informācija pie izstādes dežuranta.

Izstāde „Ārstēsim klimatu!” stāstīta par klimata pārmaiņām, palīdz izprast to cēloņus un sekas, kā arī rosina kritiski paraudzīties uz mūsu pašu ieradumiem un to ietekmi šajos procesos.

Klimats mainās, un šo izmaiņu sekas kļūst jūtamas arī cilvēkiem Latvijā. Arvien biežāk novērojamas siltas ziemas, neierasti karstas vasaras dienas un spēcīgas vēja brāzmas, kas nereti sasniedz vētras vai pat orkāna spēku. Pieaugošā oglekļa dioksīda (CO2) un citu siltumnīcas efekta gāzu (SEG) koncentrācija atmosfērā ir globāls process un rada acīmredzamas klimata pārmaiņas arī pie mums. Galvenais iemesls tam ir mūsdienu industrializētais dzīvesveids.

Izstādē „Ārstēsim klimatu!” būs iespēja ne tikai uzzināt par klimata pārmaiņām, to cēloņiem un sekām, bet arī par lietām, ko mēs kā sabiedrība varam mainīt. Viss lielais sākas no mazumiņa. Lai tas notiktu, ir jābūt izpratnei. Atnāc uz muzeju, skaties, piedalies un jautā izstādes kuratoriem sev interesējošos jautājumus.

Muzeja pedagogu sarūpētā informācija, spēles un aktivitātes palīdzēs uz klimata pārmaiņām paraudzīties ar vides ārsta acīm – atklāt simptomus, meklēt cēloņus un pārdomāt to novēršanu. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties Baltijā lielākā atkritumu poligona darbībā, ar dažādu spēļu palīdzību būvēt videi draudzīgu pilsētu un glābt leduslāčus, kā arī noskaidrot, cik daudz elektrības diennaktī var saražot ar mājās uzstādītu saules bateriju un vēja ģeneratoru.

Izstādes ietvaros 27. oktobrī aicinām ikvienu interesentu apmeklēt semināru „Klimata pārmaiņas Latvijā” (iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 67356036).

Visu izstādes laiku tiks organizētas ekskursijas Dabas muzeja speciālistu vadībā (sīkāka informācija un iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 67356051).

Izstāde izveidota projekta Videi draudzīga dzīvesveida popularizēšana” ietvaros ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Sadarbības partneri: Dabas aizsardzības pārvalde, SIA Getliņi EKO", LU Cietvielu fizikas institūts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Izstāde apskatāma no 26. oktobra līdz 30. novembrim.
Izstādes atklāšana notiks 27. oktobrī plkst. 14.30.

Izstādes darba laiks:
T. – no 10.00 līdz 17.00
C. – no 10.00 līdz 19.00
Pk. – no 10.00 līdz 17.00
S., Sv. – no 11.00 līdz 17.00

Izstādes ieejas maksa:
Pieaugušajiem: 1.71€
Pensionāriem, studentiem: 1.14€*
Skolēniem: 0.71€
*uzrādot derīgu apliecību

Kompleksā ieejas biļete - izstāde + pastāvīgās muzeja ekspozīcijas:
Pieaugušajiem: 3.07€
Pensionāriem, studentiem: 1.82€*
Skolēniem: 1.13€
*uzrādot derīgu apliecību

Bezmaksas apmeklējums - muzeja darba dienās 30 minūtes pirms izstādes slēgšanas un ceturtdienās no plkst. 17.00 līdz 19.00.

Pievienotais fails: