Jūs atrodatiesVelgas Vītolas grāmatas "Ūdrītis Ķūķis" prezentācija

Velgas Vītolas grāmatas "Ūdrītis Ķūķis" prezentācija

udritis_kukis_1vaks_samaz.jpg

Pirmdien, 16. janvārī plkst. 15:00, Latvijas Dabas muzeja Zooloģijas ekspozīcijā 3. stāvā notiks Velgas Vītolas jaunās grāmatas "Ūdrītis Ķūķis" atvēršanas svētki.

Velga Vītola. Cilvēks, kuru šobrīd Latvijā nezina vairs tikai retais; "Latvijas lepnums 2011". Viņu cildinoši dēvē par Latvijas Džeraldu Darelu un Džoju Ādamsoni, bet mīļi sauc par Lāču Mammu. Viņa ir Līgatnes dabas taku vecākā zooloģijas speciāliste jeb, kā pati saka, vienkārši zvērkope. Tulks starp cilvēku un dzīvnieku pasauli. Šo gadu laikā Velgu par savu mammu ir uzskatījuši vairāk nekā 40 dzīvnieku un putnu mazuļu, un vēl daudziem jo daudziem viņa bijusi un ir audžu mammas, kopējas un glābējas vietā. Viens no šādiem mazuļiem ir arī šīs grāmatiņas galvenais varonis — ūdrēns Ķūķis.

Grāmata ir aizraujošs un bilžains stāsts ar skumjām beigām. Otrā daļā izziņai Eirāzijas ūdra izsmeļošs apraksts. Brīnišķīgs izdevums bērniem un vecākiem, pedagogiem un studentiem, vides speciālistiem un dabas draugiem. Jau pieejama grāmatnīcās.