Jūs atrodatiesStarptautiska fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām”

Starptautiska fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām”

Notikuma datums:
T, 16/11/2011 (Visu dienu) - P, 30/12/2011 (Visu dienu)
ad_lido_orenisi_20091020.jpg

No 16. novembra līdz 30. decembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma starptautiska ceļojoša fotoizstāde „Ērgļi pāri robežām”. Izstāde ir foto stāsts par divu retu un aizsargājamu plēsīgo putnu – jūras ērgļa un zivjērgļa – dzīves stāstiem. Izstādē būs redzami šo harizmātisko putnu portreti, mājas un ģimenes, kā arī medību stāsti. Fotogrāfiju autori ir Igaunijas un Latvijas dabas fotogrāfi.

Vairāk nekā 30 fotogrāfijās izstādes apmeklētāji iepazīsies ar jūras ērgļa (Haliaeetus albicilla) un zivjērgļa (Pandion haliaetus) ikdienu – sākot ar pāra veidošanos, olu perēšanu, mazuļu barošanu un to pieaugšanu, kā arī medībām un ērgļu savstarpējām attiecībām. Būs ieskats arī plēsīgo putnu pētnieku darba niansēs. Latvijas Dabas fonda pārstāvis Jānis Ķuze, plēsīgo putnu pētnieks un vienlaikus izstādes koordinators Latvijā saka: „Abus šīs izstādes varoņus – jūras ērgli un zivjērgli gan Latvijā, gan Igaunijā var uzskatīt par dabas aizsardzības veiksmes stāstiem. Pateicoties aizsardzības darbam, to skaits abās valstīs pamazām aug un abas ērgļu sugas atkal sāk ieņemt tām vēsturiski raksturīgo vietu mūsu ainavā.

Šī fotoizstāde ir lieliska iespēja ieskatīties to ikdienas dzīves niansēs”. Izstāde izveidota Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstīta projekta ietvaros, ko daļēji finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Papildus informācija: Jānis Ķuze, tālr.:29192799, e-pasts: janis.kuze@ldf.lv

Izstāde apskatāma no 16. novembra līdz 30. decembrim muzeja 1. stāva zālē. Ieeja izstādē bez maksas

Laipni aicināti Latvijas dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!