Jūs atrodatiesRadošā konkursa izstāde „Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem"

Radošā konkursa izstāde „Dizaina priekšmets no atjaunojamiem dabas resursiem"

Notikuma datums:
T, 16/05/2018 - 13:00 - Sv, 10/06/2018 - 17:00
Publicitātes attēls

Trešdien, 16. maijā, plkst. 13.00 muzejā tiks atklāta Latvijas pirmsskolu, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu veidoto dizaina priekšmetu no atjaunojamiem dabas resursiem izstāde.

„Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Latvijas Dabas muzeju, AS „Latvijas valsts meži”, „FOLDLIFE”, Izklaides parku „Avārijas brigāde”, 2017.gadā aicināja Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes piedalīties radošajā konkursā „Mans veltījums tīrai Latvijai!”, izgatavojot dizaina priekšmetu no atjaunojamiem dabas resursiem – kartona.

Radošā konkursa mērķis - veicināt bērnos un jauniešos izpratni, ka daudzas funkcionāli noderīgas lietas var izgatavot pašu rokām no atjaunojamiem dabas resursu materiāliem, sekmēt radošuma un praktisko iemaņu sintēzi dizaina priekšmetu izgatavošanā, popularizēt kartonu kā ekoloģisku un ilgtspējīgi izmantojamu izejmateriālu jaunu priekšmetu un objektu radīšanai. Kopumā konkursam pieteikti ap 1000 darbi no 38 pirmsskolas izglītības iestādēm un 70 vispārējām izglītības iestādēm.

Oriģinālākie bērnu darinātie darbi un veltījumi tīrai Latvijai, kā arī konkursu laureātu darbi ir apkopoti izstādē „DIZAINA PRIEKŠMETS NO ATJAUNOJAMIEM DABAS RESURSIEM”, kas Latvijas Dabas muzejā ir aplūkojama no 2018.gada 16.maija līdz 10.jūnijam.

„Zaļā josta” jau vairāk nekā 16 gadus strādā, lai veicinātu videi draudzīgas apziņas attīstību visā sabiedrībā, jo īpaši bērnu un jauniešu vidū, palielinātu sabiedrības lomu un līdzdalību vides kvalitātes atjaunošanas un saglabāšanas procesos, vides politikas veidošanā un īstenošanā. Īpaši akcentējot uzmanību izlietotā iepakojuma otrreizējai pārstrādei un šķirošanas veicināšanai.

Vides kampaņā „Tīrai Latvijai”, ko “Zaļā josta” rīko jau piecpadsmito gadu, iesaistās vairāk nekā 500 izglītības iestādes no visas Latvijas. Tās ietvaros bērni no visas Latvijas visa mācību gada garumā piedalās makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursos, dara dažādus videi draudzīgus un zaļus darbus. Lai iepriecinātu un godinātu ne tikai konkursu uzvarētājus, bet ikvienu kampaņas “Tīrai Latvijai!” dalībnieku, ik gadu tiek rīkoti Vides Svētki, uz kuriem aicināti visi konkursu dalībnieki. Vides svētki šogad notiks 25.maijā Tērvetē.

Izstāde skatāma muzeja darba laikā.