Jūs atrodatiesPrimātu kārtas sugu nosaukumi un paleoantropoloģijas termini latviešu valodā

Primātu kārtas sugu nosaukumi un paleoantropoloģijas termini latviešu valodā

Muzeja mājaslapā sadaļā Zinātniskās publikācijas – Antropoloģija atrodas informatīvi materiāli – „Primātu kārtas sugu nosaukumi latviešu valodā”, noformēts kā vārdnīca 4 valodās ar piezīmēm, un „Paleoantropoloģijas terminu vārdnīca”.
Sākotnējais primātu sugu saraksts jau trešo reizi ir papildināts, jo gandrīz katru gadu tiek atklātas jaunas sugas. Šoreiz -  uzreiz ar 11 jaunām sugām, starp kurām ir gan Jaunās Pasaules pērtiķi, gan viena gibonu suga un pat viena cilvēkpērtiķu suga. Kā parasti, tabulā iekļautie jaunie sugu nosaukumi ir latīņu, latviešu, krievu un angļu valodā. Latīņu un angļu valodas nosaukumi iegūti no zinātniskajiem rakstiem. Vairāku sugu nosaukumi krievu valodā pagaidām nav oficiāli apstiprināti, tāpēc norādīti ar (?).
Pēc papildinājuma sarakstā ir primātu 323 sugas un 122 pasugas, bet kopējais nosaukumu skaits ar visiem taksoniem – 542.
Ar 1 jaunu sugu papildināts arī paleoantropoloģijas terminu saraksts (kopumā 93).
Abos sarakstos indeksi aiz nosaukuma nozīmē sugas atklāšanas vai aprakstīšanas gadu. Šādi indeksi ir tikai sugām, iekļautām sākotnējā sarakstā kā papildinājums. Indeksi no „14” līdz „18” attiecas uz jaunāko papildinājumu, apstiprinātu LZA Terminoloģijas komisijas sēdē 2018. gada 9. janvārī, sēdes protokols Nr. 1/1139.