Jūs atrodatiesMuzeju nakts „Krājums - muzeja šūpulis”

Muzeju nakts „Krājums - muzeja šūpulis”

Notikuma datums:
S, 19/05/2018 - 19:00 - Sv, 20/05/2018 - 01:00
Foto - LDM arhīvs

Muzeju nakts tēma šogad ir „Šūpulis”, un, atbilstoši tai, Dabas muzejā piedāvāsim apskatīt priekšmetus no dažādām vēsturiskām kolekcijām, kas veido muzeja krājuma pamatu, bet ikdienā muzeja ekspozīcijās nav apskatāmi.

Muzeju naktī atvērta būs daļa pastāvīgo ekspozīciju – Latvijas ģeoloģija, jaunā ekspozīcija „Mineraloģija”, Latvijas putni, Latvijas zīdītāji, Pasaules zīdītāji un ekspozīcija „Entomoloģija”. Apmeklētāji varēs ieraudzīt, kā dabaszinātņu ekspozīcijas izskatījās 19. un 20. gs. un iejusties kukaiņu pētnieka lomā, nofotografējoties improvizētā pētnieka kabinetā.

2. stāva izstāžu zālē piedāvāsim apskatīt priekšmetus no vēsturiskām kolekcijām, kas ikdienā apmeklētājiem nav pieejami. Piemēram, zaļā jeb zupas bruņrupuča muguras bruņu fragmentu, kas ir visvecākais datētais muzeja krājuma priekšmets un ietilpst ievērojamā kolekcionāra Nikolausa fon Himzela (Nikolaus von Himsel, 1729–1764) dabas priekšmetu kolekcijā. No Himzela mantojuma būs apskatāms arī cilvēka galvaskausa modelis, paraugi no simtiem gadu sena koksnes albuma, kā arī minerāli un ieži.

Muzeju naktī varēs aplūkot arī antropoloģiskā krājuma priekšmetus no Latvijā dzimušā zoologa K. Berga (Friedrich Wilhelm Karl Berg, 1843–1902) Dienvidamerikas kolekcijas. Bergs mūža lielāko daļu pavadīja Argentīnā, kur kļuva par ievērojamu dabas pētnieku, organizēja vairākas ekspedīcijas un ievākto materiālu sūtīja arī uz Rīgu. Hjū Kārlaila (Hugh Henry Maksimilian Carlile), rūpnīcas direktora, kurš aizrāvās ar tauriņu kolekcionēšanu 19. gs beigās un 20. gs. sākumā ievāktos tauriņus un skolotāja Karla Mīteļa (Carl Muethel) 19. gs. 50. un 60. gados ievāktās vaboles.

Muzejs interesentiem būs atvērts no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00. Lūdzam ņemt vērā, ka apmeklētāju plūsma tiks regulēta un pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 00.30.

Muzeju naktī ekspozīciju apskate bez maksas.

»