Jūs atrodatiesMuzeju nakts „Dabas vairogi”

Muzeju nakts „Dabas vairogi”


Versija drukāšanaiVersija drukāšanaiSend to friendSend to friend
Notikuma datums: 
S, 18/05/2019 - 19:00 - Sv, 19/05/2019 - 01:00
Foto - LDM arhīvs

Šī gada muzeju nakts tēma ir Tālavas taurētājs, un tā vedina raudzīties uz drošsirdību un drosmi cauri laikiem. Atbilstoši tai Latvijas Dabas muzejā piedāvāsim uzzināt, kādus aizsardzības paņēmienus izmanto dzīvnieki, un zināms, ka arsenāls ir ļoti plašs  no asiem zobiem un ragiem līdz indei, ādas krāsas maiņai un dažādiem saucieniem. Muzeju nakts laikā aicinām uz brīdi nozust no pilsētas steigas mūsu Meža sajūtu zālē un muzeja ekspozīcijās. 

Drosme un drošsirdība – dabas pasaulē šīs cēlās īpašības interpretējamas kā cīņa, aizsardzība. Kas cilvēku pasaulē īpaši izceļams un slavināms, tas dabas pasaulē uzskatāms par izdzīvošanas pamatu. Zināms, ka katra dzīvnieku suga attīstījusies pielāgojoties dabas apstākļiem un iespējamajiem draudiem, tādejādi attīstot arī aizsardzības līdzekļus jeb dabas vairogus – ragus, bruņas, čaulas, adatas, nagus, īpašas aizsardzības reakcijas. Arī pati dabas vide uzskatāma par sava veida vairogu jeb aizsegu – dzīvnieki un augi saplūst ar dabisko vidi, tajā iekļaujoties vai  tieši pretēji – izceļoties.

Meža sajūtu zālē 2. stāvā apmeklētājus aicināsim iepazīt un izzināt šos dzīvnieku pasaules aizsardzības līdzekļus un ieročus, un izmantojot pašiem savas maņas, minēt, kādus „ieročus” pielieto dažādas dzīvnieku sugas. Atškirībā no savvaļas dzīvniekiem, cilvēka lielākais ierocis ir bijusi spēja attīstīt dažādas prasmes, tehnoloģijas un izmantot dabas izejvielas savā labā, gan izgatavojot sadzīves priekšmetus un darbarīkus, gan ieročus. Kā viens no uzskatāmākajiem šo prasmju apguves un attīstīšanas piemēriem minama dzelzs ieguve. Turpat līdzās zvēru un citu radījumu ieročiem apmeklētājiem būs iespēja aplūkot purva rūdas jeb limonītu paraugus, kā arī sīkāk uzzināt par dzelzs ieguvi Latvijā. 

Muzeju naktī būs atvērta daļa pastāvīgo ekspozīciju – „Latvijas ģeoloģija” un „Mineraloģija”, „Latvijas putni”, „Latvijas zīdītāji”, „Pasaules zīdītāji” un „Entomoloģija”. 

Muzejs interesentiem būs atvērts no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00.

Lūdzam ņemt vērā, ka apmeklētāju plūsma tiks regulēta un pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 00.30.

Muzeju naktī ekspozīciju apskate bez maksas.

Šī gada muzeju nakts tēma – Tālavas taurētājs –, un tā vedina raudzīties uz drošsirdību, drosmi cauri laikiem.

Seko mums:

Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

  • Gada dzīvnieks
  • Muzeja 165. jubilejas izstādes stāsti
  • Audiogids Dabas muzejā
  • Daba pilsētas sirdī. Video
  • 360 virtual tour

Meklēt

Imagemenu4

  • Nacionālais muzeju krājuma kopkatalogs

Muzeja darbību atbalsta