Jūs atrodatiesMuzeju naktī laika rats griezīsies arī Dabas muzejā

Muzeju naktī laika rats griezīsies arī Dabas muzejā

Notikuma datums:
S, 20/05/2017 - 19:00 - Sv, 21/05/2017 - 01:00
Publicitātes foto

Šī gada Muzeju nakts tēmu „Laika rats” Dabas muzejā aicināsim izjust, izzinot īpašus muzeja krājuma priekšmetus un citas liecības, kas sevī glabā informāciju par simtiem miljonu gadu ilgo Latvijas dabas attīstības vēsturi.

Laika rats uz Zemes nemitīgi turpina griezties jau kopš Lielā sprādziena. Klimatiskie apstākļi un to cikliskums, ģeoloģiskie procesi, dabā atrodamie fosilie materiāli, arī mūsdienu dzīvie organismi ir vistiešākie pagājušo laiku liecinieki. Tieši šī, brīžiem pat prātam neaptverami senā informācija, ko glabā dabas vēstures liecinieki, ir tas, kāpēc dabaszinātnes ir īpaši interesantas, bet to pētniecība ļoti sarežģīta. Lai pagātnes noslēpumus atklātu, zinātnieki, arī Latvijas Dabas muzejā, veido un pēta dabas priekšmetu kolekcijas. Maijā muzejos visā pasaulē norisinās ikgadējie muzeju svētki.

Muzeju naktī, 20. maijā, aicinām izzināt Latvijas dabas attīstību no senajiem laikiem līdz pat mūsdienām. Būs iespējams aplūkot senas fosilijas, uzzināt par zīdītājdzīvniekiem, kas mūsdienu Latvijas teritorijā dzīvoja pēc ledus laikmeta, samērīties ar mamuta kāju un dažādiem meža dzīvniekiem. Spēlējot spēli, varēs noskaidrot, ko medīja un uzturā lietoja senie Latvijas iedzīvotāji, kā arī izpētīt dažādus mūsdienu augus un sēnes. Vakara gaitā ne tikai lūkosimies pagātnē, bet arī fotografēsimies tagadnē un atstāsim savu vēstījumus nākotnei.

Muzejs interesentiem būs atvērts no plkst. 19.00 līdz plkst. 01.00.

Muzeju naktī apskatei būs atvērta daļa no pastāvīgajām ekspozīcijām.

Lūdzam ņemt vērā, ka apmeklētāju plūsma tiks regulēta un pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 00.30.

Ieeja bez maksas.

Pievienotais fails: