Jūs atrodatiesMuzeju dienā, 18. maijā, dāvinām bezmaksas ieeju

Muzeju dienā, 18. maijā, dāvinām bezmaksas ieeju

Foto - LDM arhīvs

Atzīmējot Starptautisko muzeju dienu, 18. maijā, aicinām apmeklēt Dabas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas bez maksas un aplūkot jaunumus muzeja ekspozīcijās.

Gada laikā, kopš aizvadītās Muzeju dienas, esam papildinājuši pastāvīgās ekspozīcijas un uzlabojuši muzeja infrastruktūru, padarot mūsu telpas ērtākas un pieejamākas, un muzeja apmeklējumu interesantāku gan Dabas muzeja faniem, gan apmeklētājiem, kas pie mums ierodas retāk vai pat pirmo reizi.

Ekspozīcijā „Dinamiskā ģeoloģija un ieži” turpmāk varēs aplūkot arī Saules sistēmu un salīdzināt Zemi ar citām planētām.

Pasaules dzīvnieku ekspozīcijā aplūkojams strausa izbāznis, kas pievienojies citiem Āfrikas dzīvniekiem Etiopijas zooģeogrāfiskā apgabala vitrīnā.

Esam papildinājuši ekspozīciju „Entomoloģija” ar interaktīvu stendu par kukaiņiem, tauriņa modeli un foto stendu, informāciju par Latvijas tauriņiem-migrantiem, skudru pūžņa un sirseņu pūžņa modeļiem, kā arī skatāma pasaulē garākā vabole – dižkoksngrauzis, kuras garums var sasniegt 17 cm, un kas ievākta Franču Gviānā.

Ekspozīcijā „Jūra” skatāms zobenzivs skelets, ikviens interesents var samērīties ar pingvīniem un spēlēt spēli par vaļu barību.

Savukārt ekspozīcijā „Latvijas augi un sēnes” var pētīt arī meža stāvus un vingrināties ķērpju sugu atpazīšanā, izmantojot lupu un ķērpju noteicēju.

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu izdota uzdevumu grāmata-ceļvedis „Iepazīsti Latvijas Dabas muzeju”. Jaunais izdevums ir lielisks palīgs ģimenēm ar bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Grāmatā izziņas materiāls papildināts ar dažāda veida uzdevumiem par visām muzeja ekspozīcijām. Grāmatu iespējams iegādāties muzeja darba laikā muzeja kasē.

Muzeja kasē nopērkami arī suvenīri ar dabas motīviem un Dabas muzeja logo – krūzītes, dabai draudzīgas ūdens pudeles, mugursomiņas, zīmulīši un pildspalvas, sēņu magnētiņi, uzlīmes, grāmatas un bukleti par sēnēm un citām dabaszinātņu tēmām.

Muzeja trešajā stāvā turpmāk pieejamas labierīcības apmeklētājiem ar funkcionāliem traucējumiem

Šajā svētku laikā sakām lielu paldies mūsu apmeklētājiem, atbalstītajiem un visiem sadarbības partneriem! Jūsu atzinīgie vārdi, prieks un pārsteigums, arī kritika mūs iedvesmo darboties un pilnveidot muzeju!