Jūs atrodatiesKrājuma sestdienas

Krājuma sestdienas

LDM_arhīvs

Sestdien, 9. aprīlī, Dabas muzejā norisināsies tradicionālā Krājuma izrādīšanas sestdiena. Šoreiz muzeja apmeklētāji papildus informāciju varēs uzzināt par kvarcu un tā paveidiem, kā arī ielūkoties unikālajā aberatīvo vistveidīgo putnu kolekcijā.

Dabas muzeja krājumā ir vairāki desmiti kvarcu un to paveidu, no kuriem skaistākos sestdien demonstrēs muzeja mineraloģe Sanita Lielbārde. Kvarcs ir viens no izplatītākajiem minerāliem dabā. Tam ir raksturīgs kristālu sešstūra prizmas veids, augsta cietība (pēc Moosa skalas – 7). Kristālu lielums var būt no milimetra simtdaļām līdz 10 tonnām un vairāk.

Muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko izrādīs daļu no unikālās 19. gs. aberatīvo vistveidīgo putnu kolekcijas un dažus no zooloģiskā krājuma putnu jaunieguvumiem. Tā kā aberatīvi īpatņi dabā sastopami ārkārtīgi reti, šāda veida kolekcijas arī ir retums - tādas vēl ir tikai Valsts Darvina muzejā Krievijā un Bonnas Dabas muzejā Vācijā. No jaunieguvumiem būs iespēja apskatīt vislielāko Latvijā sastopamo dūkuri – cekuldūkuri un lielāko no Latvijā sastopamajiem dzeņveidīgajiem putniem – melno dzilnu.

Krājuma demonstrēšana notiks 1. stāvā Mineraloģijas ekspozīcijā plkst. 12.30 un 14.00 un Latvijas putnu ekspozīcijā 3. stāvā plkst. 12.00 un 13.30. Uz pasākumu atsevišķa biļete nav jāiegādājas.