Jūs atrodatiesKrājuma sestdienas

S, 14/03/2015 - 13:00
S, 14/03/2015 - 15:00
Agrā Ašelas laikmeta darbarīki

Sestdien, 14.martā, Latvijas Dabas muzeja krājuma izrādīšanas laikā būs iespēja pārbaudīt krama naža asumu, paturēt rokā seno Ašelas tipa cirvja kopiju.  Varēs iepazīties ar vēlā neolīta un bronzas laikmeta akmens cirvjiem no Latvijas teritorijas, kā arī aplūkot seno harpūnu, ar kādu senie Latvijas iedzīvotāji pirms vairākiem gadu tūkstošiem medīja roņus.

Muzeja antropoloģijas speciāliste Aili Marnica stāstīs par Latvijas Dabas muzeja krājumā esošiem seno cilvēku darbarīkiem. Mūsu tālākie senči – australopitēki izmantoja dažādus dabā paņemtus priekšmetus kā darbarīkus. Tie bija akmeņi, zari, lielie dzīvnieku kauli un ragi. Un tie, iespējams, jau bija nedaudz pārveidoti, pielāgoti noteiktām darbībām.

Plkst. 12:00, pērkot muzeja ieejas biļeti, būs pieejama bezmaksas ekskursija divās ekspozīcijās - „Dzintars laiku lokos” un „Latviešu etnoģenēze”.

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs, un lielākā tā daļa ikdienā nav redzama apmeklētājiem. Tāpēc arī šogad turpinām krājuma priekšmetu demonstrēšanas ciklu ar tematiskiem pasākumiem sestdienās. Krājuma sestdienās apmeklētāji varēs apskatīt un izpētīt muzeja priekšmetus no dažādām kolekcijām.

Krājuma demonstrēšana iekļauta muzeja ieejas biļetes cenā (atsevišķa biļete nav jāiegādājas).

»