Jūs atrodatiesKrājuma sestdienas

S, 07/03/2015 - 13:00
S, 07/03/2015 - 15:00
Foto - LDM arhīvs

Sestdien, 7. martā, Dabas muzeja botāniķe Egita Zviedre stāstīs par ķērpjiem, to sugu atšķirībām un uzbūvi, apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ķērpju paraugus palielinājumā.

Ķērpji nav viendabīgi, bet tie sastāv no diviem dažādiem organismiem – sēnēm un aļģēm, kas atrodas ciešā savstarpējā mijiedarbībā. Sēne no aļģes iegūst organiskās vielas, bet aļģes no sēnes – ūdeni un minerālvielas. Sēnes aļģes pasargā arī no saules staru iedarbības. Ķērpji ārēji nav līdzīgi ne sēnei, ne aļģei, un šāds koporganisms spēj augt visdažādākās vietās.

Šoreiz krājuma sestdiena būs īpašs notikums, jo varēs redzēt to, ko parasti rāda Muzejs mūsu bagāžā izbraukumos, iesaistīties ķērpju pētnieciskajā procesā, noklausīties stāstu par „Ķērpjuts Cildas ceļojumu”, uzzināt, kas pārtiek no ķērpjiem un kā tie vairojas.

Plkst. 12:00, pērkot muzeja ieejas biļeti, būs pieejama bezmaksas ekskursija izstādē „Dziļāk mežā”.

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs, un lielākā tā daļa ikdienā nav redzama apmeklētājiem. Tāpēc arī šogad turpinām krājuma priekšmetu demonstrēšanas ciklu ar tematiskiem pasākumiem sestdienās. Krājuma sestdienās apmeklētāji varēs apskatīt un izpētīt muzeja priekšmetus no dažādām kolekcijām.

Krājuma demonstrēšana iekļauta muzeja ieejas biļetes cenā (atsevišķa biļete nav jāiegādājas).