Jūs atrodatiesKrājuma kolekciju prezentācijas

Notikuma datums:
S, 13/10/2018 - 12:00 - 14:30
Foto - LDM arhīvs

Dabas muzeja krājums ir ļoti plašs un lielākā tā daļa apmeklētājiem ikdienā nav pieejama un apskatāma. Lai interesentiem būtu iespēja uzzināt vairāk par muzeja daudzveidīgajām kolekcijām, reizi mēnesī - mēneša otrajā sestdienā - piedāvājam iespēju aplūkot ikdienā neeksponētus krājuma priekšmetus, satikties ar muzeja speciālistiem un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Oktobrī Dabas muzeja speciālisti demonstrēs priekšmetus no paleontoloģiskā un zooloģiskā krājuma.

Plkst. 12.00 un 13.30 tēma „Gliemji muzeja krājumā” – materiāli no zooloģiskā krājuma. Apmeklētajiem tiks demonstrēti tropisko jūru konusgliemeži un pērļgliemenes. Iespēja satikties ar Dabas muzeja malakologu Edgaru Dreijeru.

Zooloģijas ekspozīcijā, 3. stāvā.

Plkst. 12.30 un 14.00 tēma „Gliemji no juras perioda” – materiāli no paleontoloģiskā krājuma. Iespēja dzirdēt Dabas muzeja vecākās paleontoloģes Ligitas Lukševičas stāstījumu. Juras periodā, pirms 200 līdz 145 miljoniem gadu, uz visas zemeslodes valdīja ļoti vienmērīgs silts, bet ne pārāk karsts klimats – nebija aukstās arktiskās zonas, bet nebija arī mitrās tropiskās dabas zonas. Eiropu klāja silta, tropiska jūra. Pirms 164 miljoniem gadu Latviju klāja dziļš plašs jūras līcis, bet atklāta jūra atradās uz dienvidrietumiem no Latvijas. Par senās jūras iemītniekiem Latvijas teritorijā liecina daudzveidīgie gliemežu, gliemeņu un galvkājgliemju čaulu fosīliju atradumi.

Ekspozīcijā „Zemes un biosfēras evolūcija”, 2. stāvā.

Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.