Jūs atrodatiesKrājuma kolekciju prezentācijas

Notikuma datums:
S, 14/01/2017 - 12:00 - 14:30
Mamuta dzeroklis. Foto - LDM arhīvs

Sestdien, 14. janvārī, Dabas muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt daļu no mūsu krājuma. Šomēnes muzeja speciālisti demonstrēs materiālus un sīkāk stāstīs par divām atšķirīgām tēmām – mamutiem un pasaules skujkoku čiekuriem.

Mamuti, kā pēdējā ledus laikmeta iemītnieki un pirmatnējo cilvēku laika biedri, plašā joslā apdzīvojuši pieledāja auksto stepju teritorijas un bijuši labi piemēroti aukstajam klimatam. Mūsdienās atrast labi saglabājušās mamutu atliekas gadās ļoti reti, izņēmums ir atradumi no mūžīgā sasaluma zonas Sibīrijā. Latvijā ir zināmi atsevišķi mamutu zobu un triecējzobu (ilkņu) fragmentu atradumi, tos piedāvāsim apskatīt klātienē 14. janvārī plkst. 12.00 un 13.30 paleontoloģijas ekspozīcijā. Materiālus no fosilo zīdītāju kolekcijas rādīs Dabas muzeja vecākā paleontoloģe Ligita Lukševiča.

Čiekuros nobriest skujkoku sēklas un tie ir pielīdzināmi augļiem, kaut gan ne pēc izskata, ne pēc uzbūves tie īsti nelīdzinās ne āboliem, ne ogām vai pākstīm. Latvijā savvaļā aug tikai četras skujkoku sugas, bet pasaulē to daudzveidība ir skaitāma simtos. Līdzīgi kā skujkoki, arī to čiekuri ir apbrīnojami atšķirīgi, tie ir dažādās krāsās, formās un to svars var pārsniegt pat 5 kilogramus.  14. janvārī plkst. 12.30 un 14.00 zooloģijas ekspozīcijā muzeja speciāliste Diāna Meiere demonstrēs materiālus no Dabas muzeja pasaules čiekuru kolekcijas – no pavisam maziem līdz vairāk nekā kilogramu smagiem eksemplāriem.

Dalība pasākumā ir iekļauta muzeja ieejas biļetes cenā un atsevišķa biļete nav jāiegādājas.