Jūs atrodatiesJaunas nodarbību programmas mācību gadu uzsākot

Jaunas nodarbību programmas mācību gadu uzsākot

Nodarbību dažādība LDM

Uzsākot jauno mācību gadu, saviem apmeklētājiem esam sarūpējuši četras jaunas nodarbības.

Nodarbībā „Kā meži atnāca pie mums” muzeja vecākā antropoloģe Aili Marnica stāstīs par mežu attīstību Latvijā. Speciāliste paskaidros, kā tos ietekmē klimatiskie apstākļi un kā laika gaitā mainījusies mežu fauna. Nodarbība tiek rīkota antropoloģijas ekspozīcijā „Latviešu etnoģenēze”, un tās laikā tiek izmantoti dažādi palīgmateriāli – koksnes paraugi, herbārijs, zvērādas, kauli u.c. Nodarbības saturu ir iespējams pielāgot klausītāju vecumam un interesēm (nodarbība skolēniem vai lekcija studentiem). Iespējama arī kā izbraukuma nodarbība.

Nodarbībā "Vulkānisms un tā izpausmes" ģeoloģijas speciālisti stāstīs par to, kā darbojas vulkāni, to nozīmi cilvēku dzīvē, kā arī piedāvās aplūkot dažādus vulkāniskos iežus un uzzināt sīkāk par to veidošanās procesiem. Iespējama arī kā izbraukuma nodarbība.

Nodarbībā "Mājvieta - mežs" botānikas nodaļas speciālisti stāstīs par mežos sastopamajiem augiem, dzīvniekiem un sēnēm. Klausītāji uzzinās, kas spēj nodrošināt visiem dzīvotni, barību un slēptuvi un kā rūpēties par mežu, lai saglabātu tā bioloģisko daudzveidību.

Nodarbība "Daudzveidīgā ūdens pasaule" veltīta ūdeņu ekosistēmām. Tās laikā muzeja vecākā ekoloģe Laura Grīnberga iepazīstinās ar biežāk sastopamajiem mazajiem ūdens iemītniekiem, stāstīs, kāpēc piesārņojums putniem ir tik bīstams un skaidros, kā atšķirt tīru ūdeni no netīra.

Sīkāku informāciju par muzeja pedagoģisko programmu iespējams iegūt, zvanot - 67356051.