Jūs atrodatiesJau septiņās Vidzemes un Latgales skolās notikušas izzinošās nodarbībās

Jau septiņās Vidzemes un Latgales skolās notikušas izzinošās nodarbībās

study_days_sausneja_visibility.jpg
skudru_kaste_gatava_1.jpg
study_days_vestiena_11_dec_visibility_owls.jpg
study_days_vestiena_school_11_dec_practical_task.jpg
study_days_vestiena_school_practical_task_owls_3.jpg
logo_full_set_transparent.png

ESTLATRUS projekta „Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” ietvaros Latvijas lauku skolās notiek izzinošās nodarbības ar mobilajām kastēm.

Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Cilvēki ar dabu” mērķis ir stiprināt dabas izglītības norises visās trīs valstīs, veidojot jaunus un attīstot esošos dabas izglītības centrus, izstrādājot mācību materiālus un apmācot speciālistus, kas realizē dabas izglītību.

Dabas muzeja atbalsta biedrība (viens no 11 projekta partneriem) projektā „Dabas izglītības sekmēšana - efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” veido mobilo kastu – izzinošo nodarbību aprīkojumu. Mobilajās kastēs ietilpst jaunradīts interaktīvs izziņas materiāls par tēmām – putni, kukaiņi, sēnes, ķērpji, augi. Pieredzējuši pedagogi parūpējušies, lai nodarbībās saprast dabu būtu interesanti. Par putniem bērni mācās klausoties Meža pūces Menardas medību stāstu, par kukaiņiem - iepazīstot Meža skudras Rudes dzīvi.

„Pūces” un „Skudras” ir pirmās mobilās kastes, kuras pilnībā nokomplektētas un jau ceļojušas uz lauku skolām ESTLATRUS programmas teritorijās (Latvijā tās ir Vidzeme un Latgale). Lai vienas ciemošanās reizes laikā ar interaktīvām stundām iepriecinātu vairāk skolēnu, pūcei Menardai piebiedrojās arī kurmītis Kvēps, kurš bērnus iepazīstina ar brīnumaino pazemes valstību. Kurmīša mājvieta turpmāk būs Latvijas Dabas muzeja izziņas istaba „Par Zemi, Sauli un mums” un tās papildināšana ar trīs dažādiem interaktīviem moduļiem, ir viens no projekta uzdevumiem. Moduļi stāstīs par dzīvi augsnē, Zemes virsmas reljefa struktūrām, mākoņiem un nokrišņu veidiem.

Latvijas Dabas muzeja speciālisti ar mobilajām kastēm 2012.gada nogalē vadījuši nodarbības 683 bērniem Līgatnes pamatskolā, Līgatnes vidusskolā, Andrupenes pamatskolā, Kaunatas vidusskolā, J.Zālīša Sausnējas pamatskolā, Vestienas pamatskolā, Mārcienas pamatskolā. Nākamās interaktīvās nodarbības paredzētas 2013. gada pirmajā pusē, kad pie skolēniem dosies arī topošās ķērpju, sēņu un ziedaugu mobilās kastes.

Par projektu

Projekts „Dabas izglītības sekmēšana – efektīvs līdzeklis sabiedrības dabas apziņas veidošanai” tiek īstenots Latvijas, Igaunijas un Krievijas Federācijas teritorijās un tā galvenais mērķis ir sabiedrības vides apziņas celšana ilgtspējīgai un integrētai dabas aizsardzībai projekta darbības reģionā, kā arī projektā iesaistīto dabas aizsardzības institūciju kapacitātes pilnveidošana dabas izglītības jomā. Projekta ilgums ir 30 mēneši – līdz 2014.gada 30.septembrim.

Projektu līdzfinansē Igaunijas – Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instruments. Kopējais projekta finansējums ir 1 499 977 eiro jeb 1 054 190 lati.

Vairāk informācijas:

Dabas muzeja atbalsta biedrība, projekta koordinatore Ināra Cukura, e-pasts: inara.cukura@ldm.gov.lv, tālr.:277609866

Par programmu

Igaunijas-Latvijas-Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007-2013 finansiāli atbalsta kopīgus pārrobežu attīstības pasākumus, lai uzlabotu reģiona konkurētspēju, izmantojot tā potenciālu un izdevīgo atrašanās vietu krustcelēs starp ES un Krievijas Federāciju. Programmas mājaslapa: www.estlatrus.eu.

Krājuma kopkatalogs