Jūs atrodatiesIzstāde „Latvijas daba cauri laikmetiem”

Izstāde „Latvijas daba cauri laikmetiem”

Notikuma datums:
T, 07/11/2018 - 10:00 - Sv, 27/01/2019 - 17:00
img_7380_www.jpg

Sagaidot valsts simtgadi, Latvijas Dabas muzejā skatāma izstāde, par dabas un klimata pārmaiņām, kas tagadējā Latvijas teritorijā notikušas pirms vairāk nekā 400 miljoniem gadu un turpinās līdz pat mūsdienām.

Izstāde tapusi projekta „Ceļojošā izstāde „Latvijas dabas bagātības”” ietvaros, un pēc Latvijas reģionu apceļošanas, simtgades izskaņā, atgriezusies mājās Latvijas Dabas muzejā, kur tā būs skatāma līdz 2019. gada 27. janvārim.

Latvijas dabu laika gaitā veidojuši dažādi ģeoloģiskie procesi, klimata pārmaiņas un cilvēku darbība. Izstādē stāstām par dabas attīstības vēsturi, no laikiem, kad Latvijas teritorija bija klāta ar seno jūru ūdeņiem, kuros dzīvoja koraļļi, līdz pat mūsdienām, kad joprojām vērojama augu, dzīvnieku un sēņu sugu mainība.

Izstādi aicinām apmeklēt gan dabas draugus, gan tos, kurus interesē kā cilvēku rīcība veicinājusi izmaiņas apkārtējā vidē. Jaunākajiem apmeklētājiem sarežģīto tēmu palīdzēs izprast animācijas filma „Laika vilciens”, savukārt pieaugušo auditorijai piedāvājam noskatīties 20 minūšu garu dokumentālo filmu par Latvijas dabu, kas papildināta ar muzeja dabaszinātņu speciālistu komentāriem.

Latvijas simtgadei veltītais projekts tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Projektu realizē Dabas muzeja atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

»